Звільнені українські моряки зібрали кошти для російського активіста Котова

  • Українські моряки зібрали кошти на допомогу російському ув'язненому активісту Костянтину Котову
  • Загалом моряки зібрали для російського активіста 12 400 гривень і 25 850 рублів
  • Адвокат нагадав, що у період полону моряків російські активісти кожні два тижні передавали в'язням «передачки»

Звільнені з полону Російської Федерації українські моряки зібрали понад 12 тисяч гривень і близько 26 тисяч рублів на допомогу російському ув'язненому активісту Костянтину Котову, який раніше їм допомагав. Про це на сторінці у Facebook повідомив адвокат Микола Полозов, передає Політарена.

Загалом моряки зібрали для російського активіста 12 400 гривень і 25 850 рублів. Полозов привезе їх до Москви та передасть російській активістці Вікторії Івлєвій, яка разом з Костянтином Котовим раніше допомагала українським полоненим морякам.

«Сьогодні звільнені українські моряки зібрали гроші й попросили мене передати їх Вікторії Івлєвій, щоб вона розпорядилася ними на допомогу і підтримку російському політв'язню Костянтину Котову. В знак подяки за його підтримки в той момент, коли вони самі перебували у в'язниці», — написав Полозов.

Адвокат нагадав, що у період полону українських моряків Івлєва разом з Котовим і помічниками кожні два тижні передавали в'язням «передачки», Котов навіть приходив до них на суди, стояв у пікетах на підтримку військовополонених і політв'язнів українців і кримських татар.

«Коли ти знаходишся у в'язниці, практично наодинці, оточений чотирма стінами, в кам'яному мішку, будь вісточка з волі стає цілою подією. В умовах тотальної ізоляції такими вісточками з волі для військовополонених українських моряків були передачки, які раз у два тижні передавала Вікторія Івлєва та її помічники. Ця підтримка для моряків була неоціненною. Думка про те, що вони не забуті, що на волі є люди, які піклуються про них, дозволяла морякам стійко та гідно переносити тяготи і позбавлення полону», — написав Полозов.

У серпні Костянтин Котів був затриманий і звинувачений за статтею 212.1 КК РФ — неодноразове порушення порядку ведення мітингів — і засуджений до 4 років таборів. Адвокат назвав цю статтю репресивною, вигаданою російською владою для тих, хто намагається реалізувати конституційне право на свободу зібрань.


  1. Російські правоохоронці випустили активіста Котова, який підтримував політв'язнів-українців.
  2. Затриманого у РФ росіянина за підтримку політв'язнів-українців випустять у суботу.
  3. У Росії затримали активіста, який ще вчора підтримував Гриба під судом.