ЗМІ: Гончаруку все набридло, він хоче піти з посади

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук 28 лютого повторно подав заяву президенту Володимиру Зеленському, в якій просить про відставку. 

Про це повідомляє “НВ” з посиланням на свої джерела.

Гончарук роздратований тим, що ЗМІ обговорюють можливі кандидатури на посаду, яку він займає, а Зеленський не заперечує можливої заміни прем’єра.

Останнім фактором, що вплинув на рішення Гончарука, стала зустріч між українським лідером, міністром юстиції Денисом Малюською і бізнесменом Ігорем Коломойським, під час якої прем’єр і президент посварилися.

Ще одним приводом для звільнення, за словами джерела, для Гончарука стало призначення Андрія Єрмака на посаду глави Офісу президента, оскільки його попередник, Андрій Богдан, значно більше підтримував прем’єра, ніж Єрмак.

За даними джерел, оточення Зеленського бачить у якості заміни Гончарука віце-прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. На даний момент юридична сторона питання про прихід нового прем’єр-міністра знаходиться в стані спокою.

Як повідомляє “ZN” з посиланням на джерело з Офісу президента, у п’ятницю глава країни викликав Гончарука до себе для того, щоб запитати, чому Кабмін вирішив замінити трьох глав енергокомпаній, включно із “Центренерго”, яким керує людина Коломойського.

За словами джерела, Коломойський був незадоволений рішенням Кабміну і просив відзвітувати, з чим пов’язана така заміна.

“Ми боремося з Коломойським, то ми не боремося з Коломойським, то ми покращуємо відносини з МВФ, то ми їх псуємо. Якщо я щось неправильно розумію, то може я пішов (у відставку)?” – сказав прем’єр Зеленському.

Нагадаємо, Зеленський скликав позачергове пленарне засідання Верховної Ради для розгляду “питань про Кабмін». На думку одного з джерел, на зміну Гончарука на посаду прем’єр-міністра може бути призначено Валерія Хорошковського. Також ЗМІ повідомляють про можливість призначення на пост Сергія Тігіпка, в його кандидатурі впевнена і нардеп від партії “Слуга народу” Ольга Василевська-Смаглюк.