Журналісти закликали Зеленського запобігти повзучій окупації медіапростору Росією

  •  Журналісти просять Зеленського, Нацраду з питань телебачення та радіомовлення і СБУ запобігти використанню українських телеканалів для просування прокремлівської пропаганди та повзучій окупації медіапростору Росією
  • Журналісти вимагають ретельно контролювати відповідність ефірного наповнення телеканалів NewsOne, «112 Україна» та ZIK до українського законодавства та умов їхніх ліцензій

Колишні співробітники телеканалу ZIK, медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», українські громадські організації, медіаексперти та журналісти опублікували офіційного листа до Президента України Володимира Зеленського, національної Ради з питань телебачення і радіомовлення та Служби безпеки України з проханням запобігти використанню українських телеканалів для просування прокремлівської пропаганди та повзучій окупації медіапростору Росією. Повний текст звернення поширює Детектор медіа, передає Політарена.

«Закликаємо президента України Володимира Зеленського визначитись із позицією щодо інформаційної інтервенції Росії в український медіапростір та запровадження цензури на телеканалах, контрольованих проросійськими політиками. Ми закликаємо президента та його команду, зокрема й майбутніх народних депутатів нового скликання, докласти всіх зусиль для запровадження дієвих механізмів, які б дозволили демонополізувати телебачення, гарантували редакційну незалежність, захист від диктату власників, прозорість джерел фінансування медіа, а також підтримати розвиток незалежного Суспільного мовлення», — йдеться у зверненні.

Журналісти також просять Нацраду з питань телебачення і радіомовлення ретельно контролювати відповідність ефірного наповнення телеканалів NewsOne, «112 Україна» та ZIK до українського законодавства та умов їхніх ліцензій. Від СБУ вони вимагають «дати відповідь, чи використовувались кошти країни-агресора для скуповування українських медіаактивів, що веде до підриву суверенітету й територіальної цілісності України».

За словами журналістів, телеканал, інформаційне агентство та сайт ZIK офіційно перейшли у власність Тараса Козака — близького соратника й бізнес-партнера одного з лідерів «Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ) Віктора Медведчука. Це вже третій телеканал, придбаний Тарасом Козаком протягом року: раніше він став офіційним власником «112 Україна» та NewsOne.

«Віктор Медведчук, як відомо, послідовно просуває в Україні інтереси країни-агресора, зокрема через маніпуляції та цензуру, до якої вдаються ЗМІ, які переходять під його фактичний контроль», — повідомляють журналісти.

Лист підписали 66 колишніх співробітників телеканалу ZIK та 18 громадських організацій.


  1. Суд визнав звільнення Аласанії зі Суспільного незаконним і поновив його на посаді.
  2. Нардеп з «Опоблоку» придбав телеканал «ZІK».
  3. В Адміністрації Президента відхрестилися від Медвечука.