Зеленський запровадив День спротиву окупації Криму

Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження Дня спротиву окупації Криму, який відзначатимуть 26 лютого.

Джерело: виступ президента на форумі «Age of Cimea»

Пряма мова: "В цей день рівно 6 років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності нашої держави. Вшановуючи мужність та героїзм усіх учасників мітингу, сьогодні мною підписується указав про День спротиву окупації Автономної республіки Крим та міста Севастополь.

Цей день буде відзначатися щорічно 26 лютого".

День кримського спротиву російській окупації

У цей день 5 років тому під стінами Верховної Ради Криму зібрався багатотисячний мітинг для спротиву російській окупації. Кримським активістам протистояли проросійські сили. У сутичках двоє людей загинули та десятки постраждали. А вночі парламент і раду міністрів Криму захопили «зелені чоловічки»

Опубліковано hromadske.ua Вівторок, 26 лютого 2019 р.

Деталі: За словами Зеленського, повернення Криму до України – це не просто «його мрія як президента або позиція як громадянина України» і не просто спільна мрія українців, а «це запорука безпеки на планеті, відновлення віри у міжнародне право та справедливість».

Президент також додав, що знає, що день, коли Крим повернеться додому, обов’язково настане.

26 лютого 2014 року в Сімферополі відбулися події, які й донині вважаються символом громадянської боротьби кримчан проти сепаратизму. Велелюдний проукраїнський мітинг, який завадив легалізації російської окупації, і сьогодні руйнує російський міф про цілковиту підтримку кримчанами подій тієї весни. З 2016 року 26 лютого відзначається як День кримського спротиву російській окупації.

Мітинг 26 лютого