Зеленський заявив, що міг би за один рік забезпечити переселенців житлом

Пресмарафон Володимира Зеленського
  • Президент України вважає, що вимушених переселенців в Україні необхідно забезпечувати житлом
  • Володимир Зеленський заявив, що зробив би це протягом року після місцевих виборів

Президент України Володимир Зеленський заявив, що протягом року після місцевих виборів забезпечив би усіх вимушених переселенців доступним житлом. Про це глава держави розповів під час пресмарафону, повідомляє Політарена.

«Або ми його (житло, — ред.) для них (переселенців — ред.) будуємо, або домовляємося з забудовниками, щоб частково квартири були в нових будинках. Ми повинні домовлятися, і будемо це робити, щодо житла в лізинг для тих, хто має гроші. Хто немає, тим потрібно запропонувати безкоштовні квартири», — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що для досягнення зазначених цілей необхідно домовлятися з міськими головами, очільниками облдержадміністрацій, з представниками будівельних компаній.

«Треба сісти з мером і сказати йому: дорогий мер, на тобі 100 тисяч (квартир, — ред.). А тобі, дорогий мер, у якого місто менше, — 10 тисяч квартир. Це все спільна, об'єднана робота», — наголосив президент.

Зеленський запевнив, що якби в Україні вже відбулись місцеві вибори, то він за рік би вирішив питання забезпечення вимушених переселенців житлом.

Однак, за його словами, частина мерів та голів облрад мають іншу позицію щодо питання. Більше того, вони сприймають Зеленського негативно, тож і домовлятися про житло для тих, хто через війну покинув домівки, складно.


  1. До Кабміну позиваються через соцвиплати для переселенців.
  2. Кабмін назвав точну кількість переселенців з ОРДЛО та Криму.
  3. Кабмін виділив гроші на 500 квартир для переселенців та родин загиблих воїнів.