Зеленський з прем'єром Італії обговорили вирок Марківу

  • Зеленський провів телефонну розмову з Головою Ради міністрів Італії щодо засудженого українця Марківа
  • Глава держави запропонував італійцю правову допомогу у проведенні спільної експертизи щодо вбивства італійського журналіста Рокеллі

Президент України Володимир Зеленський та Голова Ради міністрів Італії Джузеппе Конте телефоном обговорили вирок засудженому українцю Віталію Марківу. Про це повідомила прес-служба глави держави, передає Політарена.

«Глава держави запропонував правову допомогу України у проведенні ґрунтовної спільної експертизи обставин смерті Андреа Роккеллі. Він висловив стурбованість невиправдано жорстким рішенням суду та підкреслив важливість неупередженого розгляду цієї справи італійським Апеляційним судом», — йдеться у повідомленні.

В італійському місті Павія 12 липня цього року відбувся суд над нацгвардійцем Віталієм Марківим. Його звинуватили у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі на Донбасі у 2014 році. Марківа засудили до 24 років ув'язнення.

У зв'язку з цим Зеленський доручив українському МЗС та Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення Марківа з Італії до України.


  1. Аваков відреагував на вирок Марківу.
  2.  Президент доручив МЗС та ГПУ терміново зайнятись звільненням нацгвардійця з італійської в'язниці.
  3. Нацгвардійця Марківа засудили в Італії до 24 років.