Зеленський взявся за відбудову українських доріг

  • Президент України доручив створити умови для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг
  • Все має відбуватись прозоро та за допомогою новітніх технологій

Президент України Володимир Зеленський видав указ, яким доручив державним органам створити безпечні умови дорожнього руху та якісні дороги. Відповідний указ №529/2019 розміщений на сайті Офісу президента, передає Політарена.

Зокрема, цим указом президент доручив Кабінету міністрів за наступні пів року переглянути вимоги до учасників тендерів, які готові будувати та ремонтувати дороги, з метою привести їх до кращих світових практик, а також надати чіткий та зрозумілий план будівництва таких доріг, опрацювати документи для належного фінансування таких робіт.

Окремим пунктом в нових договорах з підрядниками має значитись страхування ними таких об'єктів, після завершення робіт.

Кабмін також повинен забезпечувати прозорість та обґрунтованість прийняття рішень у сфері державного планування будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг. Цього уряд повинен досягнути шляхом впровадження новітніх технологій та безкоштовного доступу до текстів таких документів.

Окрім цього президент дав доручення обласним та місцевим адміністраціям.

«Обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечувати узгодження регіональних програм розвитку автомобільних доріг з відповідними документами державного планування. Рекомендувати органам місцевого самоврядування при розробленні місцевих програмних документів щодо будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг враховувати відповідні документи державного планування», — йдеться в тексті указу.


  1. Зеленський звільнив 11 послів у 21 державі.
  2. Президент: моряки не для обміну, їх мають повернути.
  3. Зеленський розчарувався в Парубію і буде працювати вже з новим парламентом.