Про що говорив Зеленський у першому посланні до Ради

Володимир Зеленський
  • Президент України виступив перед новообраною Верховною Радою України ІХ скликання
  • Глава держави заявив, що у нового парламенту зараз «випробувальний термін»
  • Зеленський дав настанови новообраним парламентарям та застеріг їх від бійок, «кнопкодавства» та прогулів

Президент України Володимир Зеленський виступив перед новообраною Верховною Радою України ІХ скликання. Глава держави звернувся до народних депутатів та дав настанови парламентарям, повідомляє кореспондент Політарени.

«Я дуже радий, що у нас з'явився парламент, який готовий дійсно працювати. Не займатись популізмом, не завалювати важливі рішення тисячами безглуздих поправок, а втілювати реальні реформи, яких втомилися вже чекати... Вітати вас було би певним злорадством. Рівень довіри до нового парламенту величезний, а отже, рівень відповідальності та очікувань ще більший», — заявив Зеленський.

Президент назвав ряд завдань, які належить виконати новообраній Верховній Раді: впровадження народовладдя, зняття депутатської недоторканості, закон про імпічмент, дієва реформа правоохоронних органів та судової системи, продовження реформ децентралізації та євроінтеграції, лібералізація економіки, створення сприятливого інвестиційного клімату, побудова «держави в смартфоні», подолання рейдерство та монополій, енергетична незалежність, покращення медицини та освіти.

«Найголовніше — зміцнення національної  безпеки та оборони, завершення війни на Донбасі та повернення анексованого Російською Федерацією Криму», — сказав глава держави.

Зеленський також дав настанови новообраним парламентарям та застеріг їх від бійок, «кнопкодавства» та прогулів.

«Це наш випробувальний термін. Я вже знаю, що розпускати Верховну Раду не так страшно», — заявив президент.

Закликаючи депутатів працювати глава держави попросив депутатів писати «менше есемесок та більше законів»

«Це, дійсно, незвично бачити цю залу заповненою. Хочеться, щоб так було завжди. а не лише, коли фуршет з нагоди урочистого засідання», — пожартував Зеленський.

Також президент згадав про свої 100 днів перебування на посаді.

«Нещодавно минуло 100 днів моєї президентської каденції. Було багато різних оцінок, але, повірте, найкритичнішу оцінку я даю сам собі. Цей період можна назвати тихою прогулянкою в сутінках з вимкненими фарами та на першій швидкості», — сказав Зеленський.


  1. Дмитро Разумков став новим головою Верховної Ради України.
  2. Стали відомі прізвища керівників фракцій у парламенті та їх заступники.
  3. Новообрані народні депутати склали присягу перед українським народом (фото).