Зеленський вніс зміни у Положення про військову службу

  • Начальник Генштабу зможе відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців
  • Терміни вислуги при воєнному стану встановлюються до дня і часу припинення війни

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про внесення змін до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України. Про це йдеться в Указі № 524/2019, передає Політарена.

Положення доповнене пунктом 263, в якому йдеться, що в разі введення воєнного стану для формування військових адміністрацій в населені пункти відправляються військовослужбовці з метою виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки зі збереженням на військовій службі без виключення зі списків особового складу.

Відрядження військовослужбовців у військові адміністрації зі збереженням на військовій службі та їх відкликання здійснюється наказами по особовому складу начальника Генштабу. Про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, ці адміністрації письмово повідомляють в Генштаб ЗСУ.

У разі необхідності начальник Генштабу може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши про таке відкликання начальнику військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

Після повернення в розпорядження Генштабу ЗСУ військовослужбовці продовжують проходити військову службу або звільняються з військової служби в установленому порядку.

Крім цього, в розділі, де встановлені терміни вислуги при можливому «введення воєнного стану» для молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, дане формулювання замінена на «оголошення стану війни», і терміни вислуги встановлюються «до дня і часу припинення стану війни».

Розділ про види посад і вимог при призначеннях на посаду доповнений тим, що військовослужбовці призначаються на посади й переміщаються по службі по основній або спорідненою спеціальністю не тільки з урахуванням досвіду служби, а й «рівня їх професійної компетентності, особистих якостей і досягнень і відповідності характеристикам посад, визначених Міністерством оборони України».


  1. Хомчак незадоволений реальним станом технічного забезпечення ЗСУ.
  2. Бойовики переодягнулись в місцевих та залишились поблизу Станиці Луганської.
  3. Командування ООС: ми не відійшли з позицій, ми їх покращили.