Зеленський вніс законопроєкт про перейменування ГПУ та атестацію прокурорів

  • Володимир Зеленський вніс до парламенту законопрєкт про Офіс генерального прокурора та атестацію прокурорів
  • Глава держави пропонує ліквідувати військові прокуратури

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про Офіс генерального прокурора та атестацію працівників прокуратури. Про це йдеться на сайті парламенту, передає «Політарена».

В пояснювальній записці до законопроєкту стверджується, що під час реформування прокуратури в 2014 році «не відбулось повноцінного кадрового перезавантаження з метою очищення лав прокурорів». Прокуратура, згідно документу, залишилась закритою і нові кадри не мали можливості влаштування на всі рівні її органів.

«Сьогоднішня модель функціонування органів прокуратури є незадовільною ані з точки зору рівня підтримки її суспільством, ані з точки зору належного рівня виконання прокурорами своїх повноважень», — зазначено в записці.

Проєкт закону передбачає проведення атестації серед прокурорів з метою очищення прокуратури.

«Законопроект спрямований на запровадження першочергових і, багато в чому, тимчасових заходів, пов’язаних передусім із кадровим перезавантаженням органів прокуратури шляхом атестації чинних прокурорів, а також надання можливості всім доброчесним кандидатам, які мають належні теоретичні знання та практичні навивки, на конкурсних засадах зайняти посаду прокурора у будь-якому органі прокуратури», — зазначено в документі.

Атестація проводитиметься кадровими комісіями, які оцінюватимуть професійну компетентність прокурорів, їх професійну етику та доброчесність.

Крім того, планується перейменувати Генеральну прокуратуру України в Офіс генерального прокурора. Передбачається скорочення працівників прокуратури з 15 тисяч до 10 тисяч осіб, а також підвищення їм зарплати з 12-и прожиткових мінімумів до 15-и.

Проєкт закону передбачає, що система прокуратури України складається з Офісу генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Військові прокуратури ліквідуються.


  1. Депутати змінили генпрокурора України.
  2. Луценко продовжить працювати в Генпрокуратурі.
  3. Луценко подав у відставку в перший день нової Ради (документ).