Президент вніс на розгляд Ради законопроєкт щодо кнопкодавства та прогулів

  • Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону про позбавлення депутатів повноважень за прогули та кнопкодавство
  • Законопроєкт передбачає внесення до ст. 81 Конституції України додаткових підстав для складення мандату народного депутата.

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону про припинення повноважень народних депутатів через прогули та кнопкодавство. Про це йдеться на сайті парламенту, передає Політарена.

Законопроєкт передбачає внесення змін до ст. 81 Конституції України щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України.

Зеленський пропонує достроково припиняти повноваження народних депутатів у таких випадках:

  • оголошення депутата померлим
  • встановлення судом факту неособистого голосування народним депутатом
  • відсутність народного депутата без поважних причин на третині пленарних засідань Верховної Ради та третині засідань комітету Верховної Ради, членом якого він є протягом однієї сесії

«Метою запропонованих законопроектом змін є забезпечення парламентської дисципліни та удосконалення переліку підстав і механізму дострокового припинення повноважень народних депутатів України», — йдеться в пояснювальній записці.

Під час першого робочого дня Верховної Ради 9-го скликання депутати у першому читання підтримали проєкт закону про скасування депутатської недоторканості.


  1. Зеленський оприлюднив проєкт закону про імпічмент Президента України.
  2. Зеленський вніс законопроєкт про перейменування ГПУ та атестацію прокурорів.
  3. Зеленський просить Верховну Раду перепідпорядкувати йому Національну гвардію.