Зеленський відзначив День захисника України на лінії зіткнення (фото)

  • Президент України відвідав передову в зоні ООС
  • В штабі об'єднаних сил Володимир Зеленський вручив державні нагороди військовослужбовцям

Президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня захисника України відвідав передову в зоні проведення Операції об'єднаних сил та вручив державні нагороди військовослужбовцям. Про це йдеться на сайті глави держави, передає Політарена.

Зеленський здійснив робочу поїздку на лінію зіткнення на Донеччину та ознайомився  з умовами несення служби та проживання українських військових на передовій. З власної ініціативи він вручив державні нагороди та годинники п’ятьом бійцям 92-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Схід».

Ордени отримали молодший сержант Ярослав Христюк, старшина Олександр Бурмецький, старший сержант Сергій Гончаренко, старший матрос Максим Драголюбов, прапорщик Олексій Козловський, молодший сержант Сергій Кунтишев, капітан Артем Курочко, сержант Анастасія Лисак, старший лейтенант Денис Русецький та прапорщик Юрій Чаплинський, капітан 2-го рангу Василь Савенко.

Медалями були нагороджені майор Андрій Круглов, молодший сержант Петро Буряченко та старший сержант Сергій Деркач.

Зеленський виступив з промою перед бійцями і сказав, що Україна до 2014 року помилково почувалась у безпеці.

«Таке явище, як війна, здавалося нам чимось дуже далеким. Чимось із книжок і кінофільмів. Давнім спогадом із розповідей наших дідусів і прадідів. У цей час держава або мало, або зовсім не піклувалася про власне військо», — зазначив президент.

За його словами, через таку «недалекоглядність» Україна заплатила ціною тисяч життів українців та своїми територіями: Кримом та частиною Донбасу.

«Такі моменти є моментами істини. Коли у цілого народу є тільки два шляхи. Перший – здатись і назавжди зникнути з лиця землі. Або народитися вдруге. Всупереч усьому. На зло всім ворогам. Підвестися на ноги, обтрусити пил, посміхнутись і сказати: «Ні, не дочекаєтесь». Ми обрали саме цей шлях», — наголосив Зеленський.

Президент запевнив, що українці стали сильнішими і подякував військовослужбовцям за доблесть і відвагу.


  1. Зеленський закликав не піддаватися на провокації в День захисника України.
  2. У Києві тисячі людей пройшли маршем проти капітуляції України (фото).
  3. В день захисника «свободівці» провели марш проти продажу землі (фото).