Зеленський відповів на петицію про відставку Авакова

  • Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою  відставки Арсена Авакова
  •  Президент у відповіді зазначив про відсутність юридичних підстав ухвалювати будь-які рішення стосовно посади Міністра внутрішніх справ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що немає конституційних та законодавчих підстав для того, щоб відправити міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у відставку. Про це йдеться у відповіді на електронну петицію передає Політарена. 

Зокрема, у відповіді  на електронну петицію № 22/057092-еп зазначається, що відсторонення від посади або звільнення з посад службових осіб Президентом можливе лише стосовно осіб, які ним призначаються.

"Звільнення з посади Міністра внутрішніх справ України згідно з Конституцією України здійснюється за поданням Прем’єр-міністра України та належить до повноважень Верховної Ради України, " — йдеться  у відповіді на петицію.

Таким чином президент України не може брати участі у  відстороненні від посади та ухваленні рішення щодо звільнення з посади Міністра внутрішніх справ України.

Також Володимир Зеленський у відповіді на петицію подякував за висловлену громадянську позицію та висловив сподівання на однакове із ним розуміння конституційного обов’язку кожного неухильно додержуватися Конституції та законів України.


  1. Народ проти Авакова: петицію за відставку міністра підписали понад 25 тисяч громадян
  2. Гройсмана закликали звільнити Авакова за зневагу до української мови
  3. Зеленського просять призначити Ілона Маска міністром енергетики, а у Савченко забрати звання Героя України