Зеленський телефоном обговорив з Меркель результати саміту G7

  • Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель
  • Президент України закликав терміново провести зустріч лідерів країн Нормандської четвірки
  • Глави держав домовилися про підготовчу зустріч дипломатичних радників 2 вересня цього року

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомили в пресслужбі Офісу президента.

Згідно з повідомленням, глави держав обговорили результати саміту «Групи семи» у Біарріці.

«Президент України подякував за послідовну позицію ФРН щодо неможливості повернення Росії до «Сімки» в умовах агресії проти України та окупації Криму. Володимир Зеленський поінформував про безпекову ситуацію на сході України, зокрема виконання українською стороною домовленостей щодо розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської», — йдеться в повідомленні.

Президент вкотре підтвердив, що Україна залишається послідовною у виконанні своїх зобов’язань щодо мирного врегулювання на Донбасі з використанням політико-дипломатичних механізмів.

Президент України закликав терміново провести зустріч лідерів країн Нормандської четвірки для обговорення мирного процесу та узгодження подальших кроків щодо врегулювання конфлікту.

Як повідомили в Офісі президента, Меркель висловила підтримку зусиль України, спрямованих на встановлення миру на Донбасі, погодившись із необхідністю проведення зустрічі на найвищому рівні найближчим часом. Домовлено про підготовчу зустріч дипломатичних радників глав держав та урядів 2 вересня цього року.

Під час розмови було також обговорено низку питань українсько-німецької співпраці та взаємодії сторін на міжнародній арені.


  1. Макрон та Меркель взялись за організацію зустрічі в Нормандському форматі.
  2. Зеленський хворим полетить в Туреччину, звідки терміново подзвонить Макрону та Меркель.
  3. Зеленський закликав Макрона, Меркель і Путіна відновити переговори щодо Донбасу.