Зеленський щодо петиції про відставку: я не можу знехтувати волею 73% виборців

  • Зеленський відповів на електронну петицію щодо відставки з поста президента України.
  • На Банковій відповіли на петицію щодо відставки Глави Адміністрації президента Андрія Богдана

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію з вимогою відставки з поста президента України. Відповідь розміщена на сайті Адміністрації президента, передає Політарена.

"З об’єктивних і, сподіваюся, зрозумілих вам причин залишити свою посаду я не можу. По-перше, я не можу знехтувати волею 73% виборців, які взяли участь у голосуванні у другому турі виборів Президента України та підтримали мою кандидатуру. По-друге, я, звісно, втомлююсь (особливо у старому офісі з привидами комунізму в шафах), але в цілому непогано почуваюся. І планую й надалі підтримувати добру фізичну форму. ", — написав Зеленський.

Він також зазначив, що підписантам краще звернутись до народних депутатів України з вимогою ухвалити закон про імпічмент президента.

«Підтримка народними обранцями цього законопроекту, яким я починаю боротьбу за зняття недоторканності з усіх без винятку посадовців та процес жорсткого очищення влади від старих корумпованих політиків, дасть змогу вам домагатися моєї відставки у законний, а головне — реальний спосіб», — зазначив президент.

У своєму повідомленні Зеленський також перерахував підстави, за яких повноваження президента припиняються достроково.

«Отже, повноваження Президента України припиняються достроково у
разі:

1) відставки;
2) неспроможності виконувати свої повноваження за станом здоров'я;
3) усунення з поста в порядку імпічменту;
4) смерті», — йдеться у відповіді.

На Банковій також відповіли на петицію щодо відставки Глави Адміністрації президента Андрія Богдана, яка теж зібрала необхідну кількість голосів. У ній автори законодавчо пояснили функції Глави АП та ким він призначається.

«Глава Адміністрації Президента України здійснює загальне керівництво Адміністрацією Президента України, спрямовує її діяльність на ефективне забезпечення здійснення Президентом України визначених Конституцією України повноважень. Глава Адміністрації Президента України призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України», — зазначили у відповіді.


  1. Петицію за відставку Авакова підписали більше 25 000 громадян.
  2. Петиція за відставку Зеленського набрала більше 25 000 підписів.
  3. У Зеленського назвали петицію про відставку жартом.