Зеленський провів телефонну розмову з Меркель

  • Президент України провів телефонну розмову з канцлером Німеччини
  • Зеленський та Меркель говорили про мирне врегулювання ситуації на Донбасі та про звільнення заручників
  • Під час розмови були підняті питання транзиту газу в Європу через Україну

Президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові обговорили мирне врегулювання ситуації на Донбасі, питання звільнення заручників та розведення сил у Станиці Луганській. Про це повідомила прес-служба Офісу Президента України, передає Політарена.

«Співрозмовники обговорили шляхи подальшої активізації мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Було позитивно відзначено результати нещодавньої зустрічі дипломатичних радників у Нормандському форматі в Парижі, що має надати поштовх діяльності Тристоронньої контактної групи», — зазначено в повідомлені.

Крім того, Зеленський та Меркель говорили про те, що якомога раніше потрібно досягнути прогресу в питанні звільнення українських заручників і політичних в’язнів.

Також політики торкнулись теми розведення сил у Станиці Луганській. І Меркель, і Зеленський дійшли думки, що цей процес має закінчитися як можна швидше.

Зеленський та Меркель зупинилися на питанні подальшого забезпечення транзиту газу територією України. Окрему увагу приділили обговоренню перспективи реалізації двосторонніх інвестиційних проектів.


  1. Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії.
    2. Кучма назвав умови для зняття економічної блокади з ОРДЛО.
    3. На Донбасі бойовики змусили місцевого жителя йти через заміноване поле.