Зеленський прокоментував можливість проведення місцевих виборів в ОРДЛО

Володимир Зеленський та Керсті Кальюлайд
  • Президент України заявив, що місцеві вибори в ОРДЛО повинні відбутись за українським законодавством та після виведення військ
  • Володимир Зеленський повідомив, що не може розкривати деталі до перемовин в Нормандському форматі

Президент Україні Володимир Зеленський, що на місцеві вибори на Донбасі повинні відбутись за українським законодавством, але лише після виведення військ з тимчасово-окупованих територій. Про це Зеленський заявив під час брифінгу з президенткою Естонії Керсті Кальюлайд, повідомляє кореспондент Політарени.

«Інформацію про можливість виборів на окупованих територіях я можу прокоментувати тільки після того, як ми домовимось у Нормандському форматі, тому що це є частиною Мінських домовленостей. Зараз зарано говорити, тому це може бути лише теоретичний діалог», — сказав Зеленський.

Присутня журналістка перепитала президента, у якому порядку відбуватимуться події

"Спочатку виведення військ, а потім вибори? ", — запитала журналістка.

Зеленський відповів ствердно.

"Так, а що може бути по іншому? ", — сказав президент.

Він також пояснив, що спочатку потрібно розв'язати питання обміну людей, потім здійснити розведення військ у Золотому та Петрівському, після цього розвести війська по всій суміжній території, протяжністю понад 400 км, і лише тоді можна буде говорити про формат виборів на окупованих територіях.

«Якщо ми хочемо з вами вважати, що Донбас — це Україна, то місцеві вибори там повинні бути, але за українським законодавством. Всі інші деталі та терміни я зараз не можу обговорювати», — зазначив Зеленський.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що місцеві вибори в Україні повинні відбутись на всій території України, включно з ОРДЛО.

Після цього представники партії «Європейська солідарність» заговорили про те, що Україні намагаються нав'язати «план Штайнмайєра», який передбачає наступну послідовність дій:

  • припинення вогню,
  • розведення військ,
  • ухвалення українським парламентом закону про амністію бойовиків,
  • проведення місцевих виборів під наглядом ОБСЄ.

  1. Пристайко повідомив, про що говорили на зустрічі в Нормандському форматі.
  2. В офісі віцепрем'єра з євроінтеграції пояснили, навіщо потрібен закон про концесію.
  3. Юраш розповів, чим займатиметься депутатське об'єднання «Українці у світі».

1 КОМЕНТАР

  1. Оселі.Козел.І косолапий мішках.Досить басні розказувати.Треба вкрадене в казку повертати.

Comments are closed.