Зеленський про трагедію літака ІЛ-76: Загибель військових – це не статистика

  • Зеленський вшанував пам'ять загиблих військових у катастрофі Іл-76 під Луганськом
  • Президент доручив Начальнику Генштабу вивчити досвід цієї трагедії для уникнення подібних ситуацій в майбутньому

Президент України Володимир Зеленський та військове командування вшанували пам'ять загиблих збитого військово-транспортного літака Іл-76МД під Лунагськом. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України, передає Політарена. 

Глава держави сьогодні прибув до Міністерства оборони України на ранковий церемоніал вшанування пам'яті загиблих військовослужбовців Збройних Сил України. Приводом стали п'яті роковини трагедії збиття під Луганськом військово-транспортного літака Іл-76МД,   на борту якого було 40 десантників та 9 членів екіпажу. Всі вони загинули. 

Президент України Володимир Зеленський разом із міністром оборони Степаном Полтораком, очільником Генштабу Русланом Хомчаком та керівництвом інших оборонних відомств поклали квіти до Пам'ятного дзвону. На пам’ятному заході були присутніми також рідні та близькі загиблих військовослужбовців у трагедії збитого літака в 2014 році.

Зеленський також висловив слова співчуття у своєму Facebook.

«Загибель військових – це не статистика. Це глибока рана для країни, яка ще довго не загоїться. Я щиро поділяю сум і горе рідних та близьких кожного із загиблих», — зазначив президент.

Водночас він заявив, що надав наказ вдосконалювати Збройні Сили України.

«Я, як Верховний Головнокомандувач ЗС України, доручив начальнику Генерального штабу активно працювати над системним вивченням бойового досвіду, отриманого з цієї та інших трагедій, і враховувати його у подальших спецопераціях і реформах ЗСУ», — написав глава держави.

Зеленський також вважає, що відповідальність за затягування розслідування вищезгаданої трагедії лежить в «архітектурі військової юстиції».

«Звісно, я знаю про судову тяганину щодо цієї трагедії. Це свідчить про великі проблеми в архітектурі військової юстиції. Налагодити її ефективне функціонування – один із пріоритетів для мене», — зазначив президент.


  1. Начальник Генштабу: наказу не стріляти у відповідь не було 
  2. Хомчак замість Муженка: Президент призначив нового начальника Генерального штабу
  3. На Рівненщіні впав військовий гелікоптер, четверо осіб загинули