Зеленський оприлюднив проєкт закону про імпічмент Президента України

Володимир Зеленський
  • Володимир Зеленський вніс до парламенту проект закону про імпічмент Президента України
  • Законопроєкт передбачає усунення Верховною Радою президента з посади за вчинення державної зради або іншого злочину
  • Згідно проєкту процедура імпічменту буде застосована якщо за відповідне рішення проголосують не менше як три чверті народних депутатів

Глава держави Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону про особливу процедуру усунення Президента України з посади (імпічмент). Про це йдеться на сайті парламенту, передає «Політарена».

«Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є створення правових засад для гарантування реалізації народними депутатами України як представниками українського народу парламентського контролю за дотриманням главою держави Конституції та законів України, відновлення системи стримувань та противаг шляхом забезпечення можливості практичної реалізації процедури імпічменту Президента України», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Проєкт закону передбачає, що народні депутати можуть усунути президента з посади якщо він вчинить державну зраду або інший злочин. Процедуру імпічменту ініціюватиме більшість народних депутатів від складу Ради. Спеціальна тимчасова слідча комісія, спеціальний прокурор та спеціальні слідчі мають довести провину глави держави.

Після отримання від слідчих органів рішення про звинувачення президента Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду України та Верховного Суду України за підтвердженням, що під час процедури імпічменту були дотримані вимоги Конституції.

Рішення про усунення глави держави вважатиметься прийнятим якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів.


  1. Зеленський відповів, чому досі не підписав закон про імпічмент.
  2. Зеленський вніс законопроєкт про перейменування ГПУ та атестацію прокурорів.
  3. Перше засідання нового Кабміну відбулося вночі.