Зеленський наклав вето на підписаний Парубієм закон про ТСК

Президент України Володимир Зеленський
  • Президент України ветував закон про ТСК, який ухвалила Верховна Рада 8-го скликання
  • Володимир Зеленський підписав закон, яким вносили зміни до ЗУ «Про оборону України»

Президент України Володимир Зеленський повернув закон №1098 про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії до Верховної Ради України зі своїми пропозиціями. Відповідна інформація міститься в картці документа, повідомляє Політарена.

«Повернуто з пропозиціями Президента», — зазначено в картці.

Закон надавав дозвіл ТСК проводити розслідування обставин щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів від конституційного складу ВРУ поданні про ініціювання питання про усунення глави держави з поста в порядку імпічменту.

Окрім цього, комісія, за законом, мала б доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, у тому числі, до таємних. До самої комісії мали б входити народні депутати, спеціальні прокурори та спеціальні слідчі.

Чому саме закон не підписаний наразі невідомо, проте напередодні Зеленський підписав закон щодо особливої процедури дострокового припинення повноважень президента (процедура імпічменту).

Натомість глава держави підписав закон «Про оборону України» щодо організації оборони держави, який визначає зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту в разі збройної агресії або збройного конфлікту.


  1. Рада ухвалила закон про ТСК, який передбачає процедуру імпічменту.
  2. Зеленський підписав закон про імпічмент.
  3. Парубій вимагає від Зеленського підписати закон про ТСК та імпічмент.