Зеленський ініціював мораторій на перевірки ФОПів

Володимир Зеленський
  • Президент України ініціював запровадження мораторію на перевірки ФОПів
  • Відповідне рішення глава держави прийняв після консультацій з експертами та представниками підприємців
  • В Офісі президента зазначили, що протестні настрої бізнесменів проти низки законів викликані їх поганою поінформованістю

Президент України Володимир Зеленський ініціював запровадження мораторію на перевірки фізичних осіб-підприємців усіх категорій строком на 2 роки. Про це йдеться на сайті глави держави, передає Політарена.

В ОП Зеленський провів консультації з експертами та представниками бізнесу щодо прийнятих Верховною Радою законів, які стосуються підприємницької діяльності. Глава держави дійшов висновку, що протестні настрої з боку бізнесменів були викликані їх поганою поінформованістю щодо суті законів. Крім того, з боку політичних опонентів влади відбувались маніпуляції та перекручування щодо трактувань їх змісту.

«Закони спрямовані не проти фізичних осіб – підприємців, а проти великого бізнесу, який оформлює свою діяльність як групу ФОПів, тим самим зменшуючи обсяг сплати податків», — зазначила заступниця керівника Офісу Президента Юлія Ковалів.

За її словами, підприємців лякають необхідністю придбання касових апаратів, хоча насправді такого обов’язку немає – достатньо буде завантажити собі у телефон безкоштовний додаток, який надасть Державна фіскальна служба.

Ковалів додала, що електронні чеки запроваджуються з 2021 року.

«Тому ті, хто лякають малих підприємців штрафами за невидачу електронного чека вже з нового року, просто вводять людей в оману або відверто маніпулюють», — сказала заступниця.

Зеленський наголосив, що умови ведення бізнесу для малих підприємців необхідно покращувати. У зв'язку з цим він ініціював запровадження мораторію на проведення перевірок ФОПів на два роки для всіх категорій.


  1. Зеленський, Гончарук та Разумков втрачають довіру українців (опитування).
  2. У Верховній Раді створили міжфракційне об'єднання «За ФОПів» (відео).
  3. Що не так із законом про касові апарати та яких змін чекати бізнесу.