Зеленський вперше пропустив терміни призначення суддів-п'ятирічок

  • Зеленський пропустив термін, відведений йому Законом «Про судоустрій і статус суддів»
  • Укази про призначення суддів повинні були бути підписані й опубліковані до 25 червня

Президент України Володимир Зеленський пропустив 30-денний термін, відведений йому Законом «Про судоустрій і статус суддів» для безстрокового призначення суддів. Про це інформує «Судово-юридична газета», передає Політарена.

21 травня Вища рада правосуддя внесла президенту подання на призначення безстроково судді Миронівського райсуду Київської області Андрія Гаврищука і судді Херсонського окружного адміністративного суду Оксани Дмитрієвої.

Як повідомили «Судово-юридичній газеті» у Військовій службі правопорядку України, відповідні документи були передані в тоді ще Адміністрацію Президента 24 травня. Таким чином, укази про призначення суддів повинні були бути підписані й опубліковані до 25 червня.

30 травня Вища рада правосуддя внесла подання на призначення безстроково судді Кіровського райсуду Дніпропетровська Сергія Єдаменка, судді Полтавського окружного адміністративного суду Тетяни Канигін, судді Дзержинського райсуду Кривого Рогу Ольги Чайкіної та судді Господарського суду Києва Олесі Дупляк.

Тобто в цьому випадку укази про призначення суддів повинні були бути підписані не пізніше 14 липня.

Фактично поки що за нового президента триває практика, що склалася за Петра Порошенка, коли між надходженням в АП уявлень на безстрокове призначення суддів, і фактичним виданням указів про призначення проходило від декількох тижнів до декількох місяців.


  1. НАБУ і САП підтримують зміни у Законі «Про Вищий антикорупційний суд».
  2. Верховна Рада оголосила конкурс на посаду судді Конституційного Суду.
  3. Конституційний суд переніс розгляд питання про скасування люстрації.