Засідання Радбезу ООН щодо мовного закону: про що говорили

  • В Нью-Йорку відбулося засідання Радбезу ООН, яке ініціювала Росія щодо українського закону про мову
  • Більшість країн вважає, що це питання не стосується безпеки
  • Члени засідання закликали Росію звільнити українських військовополонених  та покарати винних у катастрофі пасажирського лайнера МН-17

В Нью-Йорку відбулося засідання Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй, яке ініціювала Росія щодо українського закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Учасники засідання також порушили теми окупації Криму та Донбасу, звільнення військовополонених та розслідування катастрофи МН-17, повідомляє Політарена.

«Країна, яка доклала стільки зусиль до пригнічення української мови і примусового заміщення її російською, не має жодного права вказувати нам, що робити», — заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

За його словами, Росія переслідує свої агресивні цілі в Україні: ситуація на Донбасі погіршується, не припинено окупацію Криму, українських громадян Москва і далі використовує як заручників у війні проти України, попри обов’язкові рішення міжнародних судів.

«Якщо Росія і справді хоче зробити внесок до розв'язання конфлікту і полегшити стан цивільного населення, то от кілька пропозицій: по-перше, забезпечити дотримання „хлібного перемир'я“ і відвести важке озброєння; по-друге, забезпечити права затриманих, включно з українцями. затриманими з політичних причин, а також дозволити пошук тих, хто зник безвісти; по-третє, звільнити українських військовослужбовців, утримуваних Росією, відповідно до рішення міжнародного трибуналу; по-четверте, відвести війська з окупованих територій і демонтувати фортифікаційні споруди; по-п'яте, забезпечити наявність додаткових пунктів перетину лінії розмежування», — зазначив Єльченко.

Натомість, постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що українська влада драконівськими методами викорінює російську мову.

«Сьогодні набирають чинності положення документу, які передбачають найжорстокішу примусову українізацію всіх боків життя і поступово впроваджують покарання за використання не української мови», — повідомив Небензя.

Також представник Росії зауважив, що мовний закон порушує права нацменшин та Мінські домовленості.

Решта членів засідання підтримали Україну у збереженості її суверенітету та територіальної цілісності і зауважили, що питання мовного закону не стосується міжнародної безпеки. Також представники держав-учасниць закликали Росію звільнити українських військовополонених  та покарати винних у катастрофі пасажирського лайнера МН-17.

«США поважають суверенітет України і закликають Росію звільнити захоплених моряків і кораблі, припинити окупацію Криму і конфлікт на сході України», — заявив представник США в ООН Родні Хантер.

Підтримав позицію дипломата і його французький колега Ніколя де Рів’єр.

«Цей закон жодним чином не загрожує міжнародному миру та безпеці. Це лише справа і вибір самих українців щодо мовних політик — у спосіб, який відповідає європейським та міжнародним зобов’язанням України», — зауважив дипломат.

Солідарну позицію також висловили представники Німеччини та Великої Британії.

В КС пояснили, чому визнали закон про декомунізацію конституційним


  1. Єльченко звинуватив генсека ООН в ігноруванні вбивства медиків на Донбасі.
  2. Пєсков розповів про що була та скільки тривала розмова Путіна і Зеленського.
  3. Зеленський вперше поговорив з Путіним про припинення війни на Донбасі.