Закон про мову набрав чинності: що зміниться для українців

  • В Україні запрацював закон про мову
  • Держава бере на себе зобов'язання організувати безкоштовні курси української мови
  • Закон зобов'язує вести передвиборчу агітацію українською мовою

В Україні набрав чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який передбачає, що єдиною офіційною мовою в Україні є виключно українська, повідомляє Політарена.

Закон передбачає що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. Органи державної влади та посадові особи при виконанні службових обов’язків повинні використовувати українську на усій території країни. Також українська мова обов’язкова у публічній сфері діяльності, освіті, трудових відносинах, медичній сфері, обслуговуванні клієнтів, на заходах і в рекламі.

Закон не поширюється на приватне спілкування і релігію.

При цьому держава бере на себе зобов'язання організувати безкоштовні курси української мови для дорослих і забезпечує можливість вільно опанувати державну мову громадянам України, які не мали такої можливості.

Окрім цього, за неповагу або нехтування українською мовою передбачене покарання, але не кримінальне. Максимальна сума штрафу може досягти 11900 грн. Зазначені норми набудуть чинності через 3 роки.

За приниження або нехтування українською мовою, умисне спотворення її в офіційних документах і текстах або створення перешкод і обмежень у застосуванні зможуть притягнути до відповідальності, але не кримінальної.

Окрім цього, закон зобов'язує вести усю передвиборчу агітацію теж виключно українською мовою.

Верховна Рада прийняла цей закон про «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 25 травня. За це рішення проголосували 278 парламентарів.


  1. Остання промова спікера Парубія: про що говорив та кому дякував.
  2. У Зеленського допустили проведення дострокових місцевих виборів.
  3. Верховний суд виніс рішення стосовно реєстрації Шарія.