«За відвагу та незламність»: Сенцов отримав нагороду Польської кіноакадемії

Олег Сенцов та Даріуш Яблонський
  • Олег Сенцов отримав спеціального орла за відвагу та незламність від Польської кіноакадемії
  • Колишній в'язень Кремля подякував полякам за те, що в Польщі його підтримували так само, як в Україні
  • В Академії нагадали, що ініціювали щорічну акцію солідарності, де підіймали жовті картки за звільнення Сенцова

Український режисер й колишній в'язень Російської Федерації Олег Сенцов отримав спеціального орла за відвагу та незламність від Польської кіноакадемії. Про це йдеться на сайті кінопремії, передає Політарена.

Церемонія відбулася у кінотеатрі «Муранов», у Варшаві. Нагороду вручив президент Польської кіноакадемії Даріуш Яблонський. Олег Сенцов подякував полякам за те, що в Польщі його підтримували так само, як в Україні.

«Неможливе стало можливим! Олег Сенцов — вільний! Звільнення українського режисера також є успіхом міжнародної солідарності артистів, у тому числі польських художників. Польська кіноакадемія з моменту арешту Олега Сенцова була невблаганна у своїх зусиллях звільнити його, залучаючи Польський парламент, президента Європейського Союзу Дональда Туска», — йдеться в повідомленні.

В Польській кіноакадемії нагадали, що ініціювали щорічну акцію солідарності під час церемонії нагородження кінопремій «Польські орли», де підіймали жовті картки за звільнення Сенцова, а слідом за Академією «підіймав жовті картки весь світ».

«Після років наполегливості та боротьби жовті картки проявили свою силу! Сьогодні ми їх знову підняли, цього разу під час переможного вітання вільного Олега Сенцова. Його ставлення є і буде зразком для всіх, взірцем мужності проти насильства авторитарних урядів і прикладом готовності заплатити найвищу ціну за свої переконання», — сказав Яблонський.


  1. Сенцова нагородили міжнародною премією Ukrainian ID Awards (фото).
  2. Сенцов вирішив створити громадську організацію.
  3. Сенцов подарував Макрону тюремну чашку — щоб пам'ятав про українських політв'язнів (фото).