За Львівщину йде найжорсткіша боротьба по мажоритарці

  • Львівська область рекордсмен за кількістю округів, на яких розрив між першим та другим місцем серед кандидатів в депутати складає менш як 3%
  • Найбільше протистояння між партіями «Європейська солідарність» та «Голос»

В 7 з 12 одномандатних виборчих округів у Львівській області відрив між першим та другим кандидатом у народні депутати складає менше ніж 3%. Це найбільший показник серед усіх областей України. Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії, повідомляє Політарена.

Найбільше протистояння на Львівщині розв'язалось між представниками партії «Голос», «Європейської солідарності» та «Слуги Народу».

Зокрема, на 119 окрузі між Михайлом Бондарем («Європейська солідарність») та Орестом Кавецьким («Слуга Народу») відрив складає менш як 1%, а ЦВК вже встигла опрацювати понад 50% протоколів з цього округу.

Подібна ситуація і на 121 окрузі, тільки тут вперед вирвався представник пропрезидентської партії Орест Саламаха — у нього наразі 19,38% голосів виборців. Його найближчий суперник від «Європейської солідарності» Михайло Задорожний заручився підтримкою 16,97% мешканців цього округу. Зважаючи на те, що Центрвиборчком підрахував лише близько 70% голосів, ситуація може змінитись.

Але найбільше протистояння на Львівщині виникло між партіями Петра Порошенка та Святослава Вакарчука. На трьох львівських округах відстань між їх представниками складає менше ніж 3%:

  • округ 118, де Богдан Дубневич (ЄС) випереджає Галину Васильченко (Голос) на 2,94%. Наразі там порахували майже 90% протоколів, тому партія «Голос» вже заявила про масові фальсифікації на окрузі, які будуть оскаржувати.
  • округ 116, де знову ж таки представник «ЄС» та автор так званого мовного закону Микола Княжицький випереджає Марту Романяк з «Голосу» на ті ж 2,94%. На цьому окрузі підрахували понад 95% бюлетенів, тому ситуація вже навряд чи істотно зміниться.
  • округ 117, де формально самовисуванка Оксана Юринець, яка до цього часу перебуває у фракції Блоку Петра Порошенка, програє лише півтора відсотка Ярославу Рущишину з «Голосу». Тут пораховано 93% протоколів, однак, оскільки відрив незначний, кожен голос може стати вирішальним.

Зрештою, є на Львівщині округи, де протистоять лише самовисуванці. Це, наприклад, 125 округ, в якому чинний народний депутат Андрій Лопушанський випереджає на 2% свого найближчого конкурента  успішного підприємця Юрія Доскіча. Пораховано лише 35% голосів, тому тут протистояння ще триватиме.

Останнім округом на Львівщині, де досі неможливо визначати переможця є округ №124. Тут представник «Слуги Народу» Юрій Камельчук змагається з Оксаною Березою зі «Свободи». відстань між ними складає трохи більш як 2%.


  1. Геращенко проти чинної влади зіграла бідність людей.
  2. Зарано говорити про коаліцію, оскільки у «Слуги Народу» достатньо непогані результати — Разумков.
  3. Партія «Слуга Народу» претендує на більшість мандатів у парламенті.