Верховний суд вночі вдруге відмовив Онищенку в реєстрації кандидатом в нардепи

  • В ніч перед початком голосування Верховний суд повторно відмовив Олександру Онищенку в реєстрації кандидатом в народні депутати
  • Верховний суд вказав на помилковість рішення Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Онищенко не стане народним депутатом дев'ятого скликання ВР

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду вдруге відмовив Олександру Онищенку в реєстрації кандидатом в народні депутати. Відповідне рішення суд ухвалив в ніч перед початком голосування. Про це повідомила Центральна виборча комісія у своєму Facebook, передає Політарена.

«Рішенням Верховного Суду від 21 липня 2019 року апеляційну скаргу Комісії на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 липня 2019 року, яким ЦВК було зобовʼязано зареєструвати Онищенка О.Р. кандидатом в народні депутати в ОВО № 93, задоволено. Згадане рішення Шостого апеляційного адміністративного суду скасовано», — йдеться в повідомленні.

В ЦВК уточнили, що Верховний суд дійшов висновку про те, що інформація про нібито навчання Онищенка закордоном, через яке він змушений був бути відсутній в Україні, була відома ще суду першої інстанції під час відмови у реєстрації, яке оскаржував Онищенко. Таким чином, рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, яким він зобов'язував ЦВК зареєструвати Онищенка, визнано помилковим.

«У своєму рішенні Верховний Суд встановив, що надання неналежної правової оцінки встановленим фактичним обставинам справи привело Шостий апеляційний адміністративний суд до помилкового висновку», — повідомили в Центрвиборчкомі.

26 червня Верховний суд України вже визнавав законною постанову ЦВК про відмову Онищенку в реєстрації через недотримання вимоги щодо проживання на території України протягом останніх 5-ти років. Рішення Верховного суду не підлягає оскарженню, але Шостий апеляційний адміністративний суд послався на нові обставини: Онищенко пояснив свою відсутність перебування на території України навчанням в іспанській школі верхової їзди. Саме тому сьогодні Верховному суду довелось вдруге відмовляти йому у реєстрації, рішення ухвалили близько 5-ї години ранку.


  1. Суд зобов'язав ЦВК зареєструвати Онищенка кандидатом в нардепи.
  2. ЦВК зняла з виборів фальшивого кандидата від партії Медведчука.
  3. Голова ЦВК звинуватила президента в несерйозному ставленні до порушення Конституції.