Верховний суд попросив Зеленського накласти вето на закон щодо реформи судів

  • Верховний суд звернувся до Володимира Зеленського з проханням накласти вето на законопроєкт щодо діяльності органів суддівського врядування
  • Валентина Данішевська зазначила, що закон не відповідає європейським стандартам та не враховує застереження міжнародних організацій

Верховний суд України звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням ветувати закон №1008 щодо діяльності органів суддівського врядування, який передбачає скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100 осіб. Про це повідомила пресслужба суду, передає Політарена.

«Верховний Суд звернувся до Президента України з проханням ветувати Закон № 1008. Звернення затверджено на засіданні Пленуму Верховного Суду», — йдеться в повідомленні.

На думку голови ВСУ Валентини Данішевської, президент зобов'язаний ветувати цей закон оскільки він не відповідає європейським стандартам, а міжнародні організації висловили щодо нього численні застереження, які не були враховані парламентом під час його ухвалення.

«Кількість суддів Верховного Суду може змінюватися, але спочатку потрібно укомплектувати кваліфікованими кадрами суди першої та апеляційної інстанцій, забезпечити єдність судової практики, що в результаті призведе до підвищення авторитету цих судів і зниження очікувань учасників процесу щодо можливості успішного оскарження рішень у ВС», — зазначили у зверненні.


  1. Рада проголосувала за судову реформу: почали зі скорочення Верховного суду.
  2. У Раді Європи занепокоєні проєктом судової реформи в Україні (документ).
  3. Верховний суд просить Зеленського не звільняти половину суддів.