У Путіна назвали умови для проведення Нормандського формату

  • РФ готова провести зустріч у Нормандському форматі, однак для цього необхідно виконати декілька умов
  • Помічник Володимира Путіна назвав  «формулу Штайнмайєра» однією з умов проведення саміту «нормандської четвірки»
  • Дмитро Ушаков заявив, що зустріч в Нормандському форматі може відбутися в жовтні

Російська Федерація готова провести зустріч у Нормандському форматі, однак для цього необхідно виконати декілька умов. Про це заявив помічник президента РФ Володимира Путіна Юрій Ушаков, повідомляє «ТАСС», передає Політарена.

«Ми вважаємо, що цю зустріч проводити потрібно, і ми згодні, що її, як пропонує президент Франції, можна провести в Парижі, тобто, ми готові поїхати до Парижа, але для цього, звісно, потрібно вирішити декілька питань», — заявив Ушаков.

Помічник Путіна також назвав три основні умови, що необхідні для успішного проведення переговорів у Нормандському форматі. Зокрема, розведення сил в трьох населених пунктах — станиця Луганська, Петровське і Золото; письмова фіксація «формули Штайнмайєра» та попереднє узгодження підсумків саміту, які повідомлять суспільству.

«Ми також вважаємо важливим напередодні саміту письмово зафіксувати в рамках контактної групи так звану „формулу Штайнмайєра“, яка передбачає, що закон про особливий статус Донбасі починає діяти на тимчасовій основі в день виборів і на постійній — після виборів», — заявив Ушаков.

За його словами, саміт нормандської четвірки може відбутися в жовтні.


  1. Зеленський прокоментував можливість проведення місцевих виборів в ОРДЛО.
  2. Зеленський поговорив телефоном з Путіним про конфлікт на Донбасі.
  3. Путін і Макрон домовляються про зустріч у Нормандському форматі, бо Зеленський — «новий чинник».