В Офісі президента натякнули голові МЗС Угорщини на заборону в'їзду в Україну

  • В ОПУ натякнули угорським дипломатам, що можуть заборонити в'їзд до України
  • Вадим Пристайко вважає поведінку угорських дипломатів неприпустимою та пообіцяв вжити заходів

Заступник керівника Офісу президента Вадим Пристайко назвав неприпустимим візит угорських дипломатів на Закарпаття напередодні парламентських виборів та нагадав міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто, що Словаччина набагато жорсткіше поводить себе у таких випадках. Про це Пристайко повідомив на брифінгу в ОПУ, повідомляє Політарена.

Пристайко розповів, що МЗС України рекомендувало угорським дипломатам утриматись від самостійних поїздок на Закарпаття, особливо, в передвиборчий період, а Петеру Сійярто рекомендували приїхати до Києва, як це роблять усі інші міністри закордонних справ решти країн світу.

«На превеликий жаль, наші колеги не почули нас і вирішили діяти волюнтаристські», — сказав Пристайко.

Він уточнив, що в Офісі президента були готові поїхати разом з угорцями на Закарпаття, але після того, як вони відвідають Київ. Натомість дипломати сусідньої країни вирішили вчинити інакше.

«Ми цивілізована держава і намагаємось не забороняти в'їзд, наприклад, міністру Сійярто, який сьогодні прибув. Разом з тим хочу сказати, що інший сусід, наприклад, Словаччина набагато жорсткіше поводить себе у відношенні своїх угорських сусідів, які не тільки до нас таким чином намагаються приїжджати», — зазначив Пристайко.

Заступник керівника ОПУ назвав таку практику неприпустимою та пообіцяв вжити необхідних заходів.

«На жаль, нас угорська сторона не почула і вирішила робити так, як вона робить вже певний час. Я вважаю, що ця практика є неприпустимою і Міністерство закордонних справ зі своїм новим керівником, і Офіс президента, ми будемо вживати заходів для того, щоб це більше не повторювалось», — повідомив Вадим Пристайко.


  1. МЗС України рекомендує владі Угорщини утриматись від поїздок на Закарпаття до виборів.
  2. Посольство України в Польщі вимагає знайти радикалів, які напали на українців.
  3. Глава МЗС Угорщини назвав умови припинення блокування інтеграції України в НАТО.