В Нацраді скандал: Герасим'юк висловили недовіру та звинуватили у зловживанні посадою

Засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення
  • В.о. голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення висловили недовіру та звинуватили у зловживанні службовим становищем
  • Члена Нацради Сергія Костинського перевірятиме НАЗК
  • Сергій Костинський вимагає обрати голову Нацради на законних підставах

Виконуючій обов'язки голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ользі Герасим'юк висловили недовіру та звинуватили у зловживанні службовим становищем. Відповідну заяву зробив член Нацради Сергій Костинський, повідомляє кореспондент Політарени.

«Я особисто висловлюю недовіру Ольги Герасим'юк, в якості виконуючої обов'язки голови Національної ради і вимагаю включити в порядок денний наступного засідання першим питанням — питання обрання голови», — сказав Костинський.

Він уточнив, що Герасим'юк стала головувати в Нацраді лише через те, що була першою заступницею голови, а після того, як голову Юрія Артеменка звільнили, автоматично посіла крісло керівника. Тому зараз потрібно обрати голову на законних підставах під час голосування усіх членів Нацради.

«На мою думку ви зловживаєте своєю посадою... Вважаю, що коли подібні дії робляться втаємничено за спиною колеги щодо якого ініціюється розслідування НАЗК — це і неетично, і не фахово», — зазначив Костинський.

Він пояснив, що Ольга Герасим'юк без його відома направила лист до Національного агентства з питань запобігання корупції з невідомим йому змістом, в якому водночас міститься інформація про нього.

«Шановні колеги, 30 липня в Національну Раду надійшов лист від Офісу президента України щодо мене, але невідомого мені змісту. Вчора, 31 липня, як мені випадково стало відомо, за підписом Ольги Герасим'юк від Національної Ради в НАЗК пішов лист, який також стосувався мене. На жаль, я не був офіційно ознайомлений з листом від Офісу президента. Він не надходив до мене через програму електронного документообігу, також він не був мені наданий для ознайомлення в паперовому варіанті. Так само пані Ольга Герасим'юк не ознайомила мене зі змістом листа, який вона відправила від імені Національної Ради, членом якої я є, до НАЗК», — повідомив Сергій Костинський.

Член Нацради уточнив, що готовий до будь-яких розслідувань, але такі дії Ольги Герасим'юк свідчать про втрату незалежності Нацради від інших органів влади.

«Це свідчить про ознаки втрати незалежності Національної ради від інших політичних сил і органів державної влади. Припускаю, що причиною подібних дій можуть бути політичні мотиви. Зокрема, усунення члена Національної ради, призначеного попереднім президентом України Петром Порошенком, з метою призначення нового члена Національної Ради за квотою чинного президента», — сказав Костинський.

Насамкінець він пояснив, що ці листи, швидше за все, пов'язані з його належністю до Громадянської партії «Пора», що, за словами Костинського, не відповідає дійсності.


  1. Нацрада відзвітувала про розвиток телерадіомовлення на прикордонних територіях.
  2. Нацрада не може довести, що 112, NewsOne та ZIK належать Медведчуку.
  3. Нацрада ініціювала позапланову перевірку NewsOne, після якої телеканал можуть позбавити ліцензії.