В Нацраді прокоментували створення російськомовного державного телеканалу

  • Сергій Костинський заявив, що доцільність створення російськомовного державного телеканалу залежатиме від стратегії його розвитку
  • Наразі невідомо яким чином та куди поширюватиметься сигнал цього телеканалу, що не дає комплексно оцінити його перспективи
  • Якщо впровадження української мови відповідає стратегії національної безпеки держави, то державні органи зобов'язані це робити

Доцільність створення російськомовного державного телеканалу в Україні буде залежати від стратегії розвитку цього проєкту, якого наразі немає. Про це в інтерв'ю Політарені заявив член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

«Все залежить від стратегії розвитку проєкту. Ми маємо розуміти, який це буде телеканал — інформаційний, інформаційно-розважальний чи просто розважальний, чи освітній, культурологічний, він буде популяризувати культуру, економіку, туристичний потенціал України чи формуватиме проукраїнський політичний дискурс на пострадянському просторі? Ми цього не розуміємо», — сказав Костинський.

Він також зауважив, що наразі невідомо яким чином та куди саме поширюватиметься сигнал цього телеканалу: через супутник, через кабельні мережі, чи через ОТТ-платформи.

«Він буде поширюватися на територію Росії, на територію країн Європи, США, Канади, Латинської Америки, чи України, він буде мовити для української діаспори, або російськомовних діаспор незалежно від країни походження глядача? Залежно від того, яка стратегія, ми зможемо сказати, чи це виправдано, чи це раціонально, а так це заява, яка за собою поки що нічого не має», — зазначив Костинський.

Член НАЗК уточнив, що він є прихильником агресивної теорії маркетингу та виступає за впровадження української мови.

«В нас немає потреби на своїй території грати від захисту, грати другим номером. Якщо нашій концепції національної безпеки відповідає поширення української мови – маємо це комплексно впроваджувати», — повідомив Сергій Костинський.


  1. Нацрада виявила порушення на NewsOne, телеканал можуть позбавити ліцензії через суд.
  2. Сергій Костинський: Президент не міг зателефонувати в Нацраду і сказати «Я хочу так!  »
  3. В Нацраді скандал: Герасим'юк висловили недовіру та звинуватили у зловживанні посадою.