В МВС підтвердили, що фейкові SMS про партію «Голос» розсилали агітатори Порошенка

  • Кіберполіція знайшла порушника, який розсилав фейкову інформацію про партію «Голос» через смс-повідомлення
  • Порушником виявився депутат з Львівської області, який водночас агітував за партію Порошенка

SMS-повідомлення з інформацією про те, що партія «Голос» є непрохідною партією до Верховної Ради на Заході України поширював один з депутатів у Львівській області, який водночас агітував за партію «Європейська солідарність». Про це повідомив начальник Департаменту кіберполіції Нацполіції України Сергій Демедюк, передає Політарена.

«У рамках досудового розслідування працівники кіберполіції встановили, що фактично особа, яка використовує смс-розсилку з альфа-іменем «Peremoga», є одним із депутатів міських сільрад Львівської області. У вигляді фізичної особи-підприємця він оформив смс-розсилку з одним із операторів мобільного зв’язку, в кількості від 5 до 25 тисяч упродовж місяця», — сказав Демидюк.

Він уточнив, що окрім фейкових SMS-повідомлень, агітатор використовував смс-розсилку для агітації за політичну партію «Європейська солідарність».

sms - В МВС підтвердили, що фейкові SMS про партію "Голос" розсилали агітатори Порошенка

«Також було встановлено, що абонентська база отримувачів цих смс-повідомлень була сформована ще під час президентських виборів 2019 року однією з політичних партій, яка домінувала на Львівщині», — зазначив Демидюк.

За виявленим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 157 ККУ (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача). Слідчі дії тривають. Прізвище депутата-агітатора наразі невідомо.


  1. На Заході поширюють фейкову розсилку, що «Голос» не проходить в парламент — Вакарчук.
  2. Вакарчуку хочуть заборонити в'їзд до Росії.
  3. «Голос» відмовився від 2 млн грн через сумнівність донорів.