В Мінську домовились про підготовку взаємного звільнення заручників

  • В Мінську відбулось засідання Тристоронньої контактної групи
  • Строни домовились про сихронний демонтаж фортифікаційних споруд та ремонт мосту
  • Під час зустрічі було домовлено про взаємне звільнення заручників

У мінську відбулось засідання Тристоронньої контактної групи. Сторони домовились про демонтаж фортифікаційних споруд в районі Станиці Луганської та про підготовку процесу звільнення затриманих осіб. Про це розповіла речниця представника ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці в Facebook.

«Домовлено, що найближчим часом відбудеться одночасний, синхронний демонтаж фортифікаційних споруд, який розпочнеться зі знесення споруди НЗФ ОРЛО (незаконні збройні формування окремих регіонів Луганської області, — Ред.) на мосту», — зазначила прес-секретар.

За її словами, бойовики погодились прибрати з мосту символи квазіугруповань. Українська сторона ж в найкоротші строки готова забезпечити свою частину ремонту мосту.

«В гуманітарній підгрупі підтверджено місцезнаходження 69 наших громадян, яких ми прагнемо звільнити. В закладах української пенітенціарної системи перебуває 208 осіб, яких запитує протилежна сторона», — повідомила Оліфер.

Вона додала, що сторони домовились «в найстисліші терміни провести роботу в двох паралельних напрямках: юридична очистка і підготовка до взаємного звільнення підтверджених осіб та подальше підтвердження утримуваних осіб».

В соціально-економічній підгрупі ТКГ домовлялись забезпечення безперебійного енерго- та водопостачання, яких потребують мирні жителі по обидва боки лінії зіткнення.

Крім того, за словами Оліфер, є позитивні зрушення у забезпеченні сталого мобільного зв'язку на всій території Донбасу.


  1. Зеленський уповноважив чотирьох представників України в підгрупи ТКГ в Мінську.
    2. Разумков: повернення Кучми в ТКГ реанімувало Мінські угоди.
    3. Лукашенко: В Мінську завжди вважають за честь бути майданчиком для мирних переговорів.