В Міносвіти розповіли, як заохочуватимуть молодь з ОРДЛО вступати до вишів України

  • Єгор Стадний розповів про варіанти та підходи до заохочення молоді з окупованих територій вступати до українських університетів
  • Заступник міністра освіти і науки підкреслив, що наразі існує проблема з переліком ВНЗ, куди можуть вступати абітурієнти з окупованих територій

Заступник міністра освіти і науки України з питань вищої освіти та освіти дорослих Єгор Стадний розповів про варіанти та підходи до заохочення молоді з окупованих територій вступати до українських університетів. Про це він розповів на пресконференції, повідомляє кореспондент Політарени.

«Є два підходи: це або території, або люди. В нас є варіанти на обидва. Ми чекаємо загальнонаціональної стратегії і будемо застосовувати або в рамках того, або в рамках того. Якщо це люди, ми неодмінно розширюємо перелік закладів, до яких можна вступати з територій окупованого Донбасу, Криму, Севастополя. Ми зараз вже напрацювали необхідні правки, будемо готові їх подавати», — сказав Стадний.

Він підкреслив, що наразі існує проблема з колом вищих навчальних закладів, куди можуть вступати абітурієнти з окупованих територій, але міністерство вже працює над їх вирішенням.

«Зараз є кілька варіантів: або доєднуємо до стріму „Крим-Україна“, в них є в Києві університети до яких можна вступати, пояс південних областей, таких як Харків, або відкриваємо всі університети і вони можуть туди вступати. Це своєрідний інструмент витягування молоді звідти, яка за 4, 5, 6 років навчання спокійнесенько реінтегрується у спільноти, у громади тих міст, в яких розташовані ці університети», — зазначив Стадний.

Заступник міністра освіти також повідомив, що усі майбутні кроки та рішення будуть відштовхуватися від національної стратегії, яку наразі розробляє уряд та президент.


  1. Новосад розповіла про завдання Міносвіти.
  2. Новосад продовжить розпочату колишньою міністершею реформу освіти.
  3. Стало відомо,  скільки заробляє освітній омбудсмен (документ).