В Італії суд присяжних пояснив мотиваційну частину вироку Марківу

  • Суд присяжних в Італії оприлюднив мотиваційну частину вироку українському нацгвардійцю
  • Присяжні вважають, що Віталій Марків причетний активно сприяв умисному вбивству італійського журналіста
  • Сторона захисту відстоює позицію, що постріли по журналістам відбувалися зі сторони бойовиків

Суд присяжних в Італії оприлюднив мотиваційну частину вироку українському нацгвардійцюю Віталію Марківу, згадно якої українець активно сприяв вбивству італійського журналіста Андреа Рокеллі. Про це повідомило «Радіо Свобода», передає Політарена.

Судді дійшли висновку, що Марків у день вбивства Рокеллі перебував на горі Карачун, де зі своєї бойової позиції мав гарний візуальний контроль залізниці, біля якої вбили журналістів.

«Марків, виконуючи функцію керівника на бойовій позиції, навіть за відсутності будь-якого наміру збройної атаки з боку противника, запідозривши пересування журналістів у напрямку потяга, почав діяти, „стріляючи у все, що рухалося в радіусі двох кілометрів“, і як виглядає, це була звичайна практика спільних воєнних дій Національної гвардії та війська (ЗСУ)», — йдеться у тексті присяжних.

Згідно документу, нацгвардієць брав участь у першому обстрілі журналістів. Вогонь по ним відкрили з автоматів біля стіни фабрики Zeus Ceramica.

«Не змігши сягнути цілі (журналістів) за допомогою автомата Калашникова, він продовжував їх відстежувати через оптичний прилад зброї, інформуючи через свого командира військо („використовуючи важку артилерію“) з метою влучити по таксі, щоб завадити втечі, зупинити та знищити суб’єктів (журналістів) у лісі, де вони сховалися. Потім за допомогою радіопристрою, яким володів Марків, він повідомив війську координати жертв, допомагаючи скерувати вогонь у їхньому напрямку. Внаслідок тих пострілів французький журналіст Вільям Ругелон отримав поранення в ногу, а для Роккеллі та Миронова вони стали смертельними», — зазначено у висновках присяжних.

Сторона захисту Марківа наполягає на тому, що вогонь по журналістах відкрили бойовики так званої «ДНР». Нацгвардієць же перебував з загиблими у дружніх відносинах, то ж і не міг стріляти по них. На це судді відповіли, що сторона захисту не надала доказів, які б спростовували причетність Марківа до вбивства.

Адвокати українця мають час протягом місяця на оскарження вироку.


  1. Зеленський зробив прем'єру Італії пропозицію щодо справи Марківа.
  2. Адвокат Марківа закликав українську владу захищати нацгвардійця.
  3. Нацгвардійця Марківа засудили в Італії до 24 років.