В ЄС схвалили нову угоду про Brexit

  • Європейська рада підтримала угоду про вихід з ЄС у новій редакції
  • Нову угоду в Євросоюзі оцінили позитивно
  • Остаточний вихід Британії з ЄС очікується 1 листопада поточного року

Європейська рада на найвищому рівні підтримала уточнену редакцію угоди про вихід Великої Британії з Європейського Союзу. Про це розповів президент Європейської Ради Дональд Туск, повідомив «Укрінформ», передає Політарена.

«Ми завершили обговорення серед лідерів держав угоди щодо Brexit, яку наш переговірник погодив з урядом Великої Британії раніше сьогодні. Велика подяка Мішелю Барньє та його команді за видатну роботу. Європейська рада затвердила цю угоду, і дуже схоже, що ми дуже близькі до фінішу», — сказав Туск.

За його словами, нова редакція угоди стала можливою завдяки тому, що її схвалили Ірландія та Єврокомісія.

«Передусім, нова версія угоди отримала позитивну оцінку з боку Ірландії. Я від початку говорив, що ми завжди будемо стояти поряд з Ірландією та не підтримаємо угоду, яка не відповідає інтересам Дубліна. По-друге, угода була позитивно оцінена Європейською комісією. Це надало нам упевненості, що вона відповідає інтересам та є безпечною для громадян Європейського Союзу», — зазначив Туск.

Президент Європейської ради зауважив, що основна відмінність нової угоди від попередньої полягає в тому, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон дав згоду на здійснення митних перевірок у пунктах в’їзду до Північної Ірландії. Завдяки цьому не буде перевірок на кордоні між Ірландією та Північною Ірландією, що забезпечить єдність спільного ринку.

«Реальністю є те, що ми сьогодні маємо угоду, яка дозволяє нам уникнути хаосу та атмосфери конфлікту між 27 країнами ЄС і Великою Британією. Євросоюз закликав Європейську комісію, Європарламент і Раду ЄС забезпечити, щоб ця угода могла набути чинності з 1 листопада 2019 року. Зараз ми чекаємо на голосування в обох парламентах», — сказав президент Європейської ради.


  1. Джонсон попросив королеву призупинити роботу парламенту через Brexit.
  2. Зеленський і Джонсон поговорили телефоном про Brexit.
  3. В Євросоюзі розкритикували судову реформу Зеленського.