Українці розповіли, чого хочуть від Зеленського найбільше (опитування)

  • Найбільше громадяни очікують від президента України припинення вогню на Донбасі. Цей пріоритет як головний визначають 71% українців
  • Також українці очікують від Володимира Зеленського зростання життєвих стандартів людей, зниження тарифів, покарання винних у корупції посадовців та  зменшення впливу олігархів на політику

Найбільше громадяни очікують від президента України Володимира Зеленського припинення вогню на Донбасі. Цей пріоритет як головний визначають 71% українців. Про це заявила директорка фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна на брифінгу за результатами загальнонаціонального опитування щодо перших 100 днів Зеленського на посту глави держави, повідомляє Політарена.

«Чого чекають від новообраного президента? Перше — припинення вогню на Донбасі припинення вогню на Донбасі – 71%, зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій) – 44%, зниження тарифів – 31%, покарання винних у корупції посадовців(21,5% — ред.), зменшення впливу олігархів на політику(18% — ред.)», — сказала соціолог.

Бекешкіна також зазначила, що за останні чотири роки українці найбільше впевнені в успіху реформ в Україні (70%, із них 26% впевнені в успіху і ще 44% загалом вірять, хоч і мають певні сумніви). Зовсім не вірять в успіх реформ  6% громадян.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 по 20 серпня 2019 року в 103 населених пунктах в усіх областях України, окрім окупованого Криму. Всього опитали 2040 респондентів.Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.


  1. «Медовий місяць» продовжується: Зеленський має довіру 70% українців (опитування).
  2. Сьогодні менше українців хочуть незалежності, ніж на її початку (опитування).
  3. Порошенко зробив найбільший внесок у розвиток державності (опитування).