Україна обійшла сім країн у рейтингу Doing business-2020

  • Україна покращила свою позицію у рейтингу інвестиційної привабливості Doing business-2020
  • Цьогоріч Україна покращила свої показники на 6 з 10 індикаторів, які враховуються фахівцями при складанні рейтингу
  • Прем'єр-міністр назвав підвищення рейтингу «зеленим світлом» для іноземних інвесторів

Україна одразу на 7 пунктів покращила свою позицію у рейтингу інвестиційної привабливості Doing business-2020, який щорічно оприлюднює Світовий банк і посіла 64-ту сходинку зі 190 країн. Про це повідомила пресслужба Кабінету міністрів України, передає Політарена.

Кабмін наводить дані Світового банку, згідно з якими цьогоріч Україна покращила свої показники на 6 з 10 індикаторів, які враховуються фахівцями при складанні рейтингу.

Найбільший прогрес Україна продемонструвала за компонентою «Захист міноритарних акціонерів»: +27 пунктів завдяки відкриттю інформації про кінцевих вигодонабувачів. Додало +10 пунктів і завдяки компоненті «Отримання дозволу на будівництво» шляхом усунення вимог до наймання незалежного проєктанта та інженера технагляду та запровадивши подання повідомлень онлайн, а також зменшивши вартість дозволів на будівництво в межах Києва.

Крім того, на підвищення позиції в рейтингу вплинули позитивні зміни за такими компонентами:

  • «Підключення до електромереж»: спрощення підключення до електромереж та впорядкування технічних умов, а також впровадження географічної інформаційної системи. Україна також покращила надійність електропостачання, запровадивши механізм компенсації відключення;
  • «Міжнародна торгівля»: спрощення вимог до сертифікації окремих промислових товарів;
  • «Реєстрація майна»: підвищення прозорості системи управління земельними ресурсами та спрощення реєстрації майна;
  • «Доступ до кредитів»: покращення шляхом спрощення доступу до кредитної інформації через створення нового Національного реєстру кредитів у Національному банку України.

Згідно з даними рейтингу, Україні вдалося обійти Ямайку, В'єтнам, Узбекистан, Оман, Колумбію, Бруней Даруссалам та Пуерто-Ріко (США).

Прем'єр-міністр України назвав підвищення рейтингу позитивним сигналом для українських підприємців та «зеленим світлом» для іноземних інвесторів.

«Це лише початок і ми продовжуємо роботу у цьому напрямку: три дні тому запрацював Кодекс про банкрутство, кілька тижнів тому — закон про стимулювання інвестиційної діяльності, активізуємо процеси дерегуляції», — додав глава уряду.

Рейтинг Doing Business — це щорічний рейтинг інвестиційної привабливості 190 країн світу, який укладається Світовим банком. Звіт Doing Business складається за підсумками комплексного дослідження стану реформ в кожній країні за 10 ключовими індикаторами, які використовуються для аналізу економічних результатів та виявлення успішних реформ та оцінки їхньої ефективності.


  1. Кабмін підготував законопроєкт про передачу повноважень держави бізнесу.
  2. Уряд створив Комісію, яка захищатиме бізнес від тиску.
  3. Що не так із законом про касові апарати та яких змін чекати бізнесу.