Україна і Польща назвали «Північний потік — 2» загрозою для всієї Європи

  • Санкції проти Росії повинні зберігатись та посилюватись, якщо РФ не виконуватиме взятих на себе зобов'язань, вважають президенти України та Польщі
  • Володимир Зеленський назвав «Північний потік — 2» загрозою для всієї Європи
  • Польща підтримала Україну та заявила, що політика санкцій проти Росії повинна продовжитись

Будівництво газопроводу «Північний потік — 2» — це загроза для всієї Європи, вважають президенти України та Польщі. Про це заявив Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з Анджеєм Дудою, повідомляє Політарена.

«Ми говоримо з Польщею єдиним голосом: «Північний потік – 2» є неприйнятним і несе загрози для всієї Європи», — сказав Зеленський.

Він уточнив, що обидві держави виступають за диверсифікацію джерел постачання та енергетичну співпрацю у трикутнику Польща – США – Україна.

Президенти обох країн також наголосили на необхідності збереження санкцій проти Росії та їх посиленні, якщо Кремль не дотримуватиметься взятих на себе зобов'язань.

«Наша спільна та принципова позиція: без повного виконання Мінських домовленостей, без відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах санкції ЄС можуть переглядатися лише в бік їхнього посилення, а не навпаки», — сказав Зеленський.

Президент Польщі підтвердив ці слова та наголосив, що Україна повинна повернути собі свої території.

«Наша позиція в цьому контексті щодо Росії однозначна – ми вважаємо, що політика санкцій має бути продовжена, бо це найбільш мирний спосіб змусити, щоб держава дотримувалася стандартів міжнародного права. Наголошую, що сьогодні ці стандарти порушуються. Ми тут завжди стоятимемо пліч-о-пліч з Україною, бо вона повинна повернути свою територіальну цілісність», — зазначив Анджей Дуда.


  1. Україна дозволить ексгумацію польських поховань в обмін на упорядкування українських місць пам'яті у Польщі.
  2. Зеленський провів чергову хвилю звільнень голів РДА.
  3.  

  4. Зеленський призначив Абромавичуса гендиректором «Укроборонпрому».