Україна і Фінляндія спільно боротимуться з гібридними загрозами з боку РФ

  • Україна та Фінляндія підписали «Угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом», що дозволить протидіяти гібридним загрозам з боку Російської Федерації
  • Президенти України та Фінляндії домовилися нарощувати військове співробітництво і розвивати діалог між оборонними відомствами

Україна та Фінляндія підписали «Угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом», що дозволить протидіяти гібридним загрозам з боку Російської Федерації. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на брифінгу за підсумками зустрічі з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо, повідомляє кореспондент Політарени.

«Сьогодні сторони підписали важливий документ — „Угоду про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом“. Це створює нові можливості для співпраці безпекових органів, зокрема у контексті протидії гібридним загрозам з боку Російської Федерації», — заявив Зеленський.

За його словами, глави держав домовилися нарощувати військове співробітництво і розвивати діалог між оборонними відомствами.

«Я ознайомив пана Президента Фінляндії з безпековою ситуацією на Донбасі, ми обмінялися думками щодо подальших кроків для припинення війни. Важливо, що наші партнери дотримуються непохитної позиції стосовно збереження санкційного режиму проти Російської Федерації до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України».

В свою чергу, Нііністьо висловив підтримку Україні.

«Фінляндія постійно підтримувала і високо цінувала принципи суверенітету та територіальної цілісності.Ми мали досить тривалу дискусію з приводу питання безпеки в Україні. Я багато разів вже говорив з президентом Макроном, з президентом Путіним з приводу України», — заявив президент Фінляндії.


  1. Зеленський поговорив телефоном з Путіним про конфлікт на Донбасі.
  2. РФ отримала право головувати в Радезі ООН.
  3. Дуда не згоден з планом Трампа повернути РФ до G-7.