Безсмертний: Указ Зеленського про спрощене набуття громадянства для росіян є незаконним

  • Указ президента України про спрощення набуття українського громадянства є незаконним та неконституційним
  • Указ ніяк не впливає на порядок отримання громадянства України, а лише створює додаткові юридичні колізії

Указ президента України Володимира Зеленського про спрощення набуття громадянства України для громадян Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання та для іноземців і апатридів, які брали чи беруть участь у забезпеченні національної безпеки та оборони України є незаконним та неконституційним. Таку заяву в етері 24 каналу зробив колишній представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську Роман Безсмертний, передає Політарена.

«Нинішній указ, підписаний президентом Зеленським, — незаконний і неконституційний. Президент не має права встановлювати порядок набуття українського громадянства чи позбавлення. Він може видати акт про надання громадянства чи, якщо на те є законні підстави, позбавлення громадянства», — сказав Безсмертний.

За його словами, для тих хто воював на українській стороні є можливість отримати громадянство України через комісію при Президенті України. Для цього охочі мають подати заяву про виконання відповідних вимог.

«Я стверджую це, як автор цього закону. Більш ліберального закону про набуття громадянства немає в жодній країні світу», — наголосив Безсмертний.

Він зазначив, що Зеленський видав незрозумілий документ, який «абсолютно ніяк не впливає на порядок набуття громадянства, але створює додаткові колізії в українському законодавстві».


  1. Зеленський спростив порядок набуття громадянства для росіян.
  2. У Зеленського кажуть, що Кучма формує більш ефективну команду без Безсмертного.
  3. Зеленський усунув Безсмертного з Мінського процесу через його публічну позицію.