Угорщина не бачить позитивних зрушень у мовній політиці України

  • Міністр закордонних справ Угорщини заявив, що всі обіцянки Києва виправити ситуацію з мовною політикою в Україні залишаються лише на словах
  • Петер Сіярто запевнив, що Угорщина буде змушена «перейти до розгляду подальших заходів», якщо ситуація з мовною політикою в Україні не зміниться
  • В Угорщині сподіваються на необхідні зміни в закон про мову з боку української влади

Всі обіцянки Києва виправити ситуацію з мовною політикою в Україні залишаються лише на словах. Про це в інтерв'ю «Известиям» заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає Політарена.

«Нове керівництво України, зі свого боку, проявляє більше гнучкості, ми чуємо позитивні заяви про готовність змінити ситуацію. Але нам хотілося б побачити конкретні дії. Поки що жодних реальних кроків, спрямованих на розв'язання мовного питання, Україна не зробила — тільки заяви. Ми були б щасливі, якби слова українців підкріплювалися ще й практичним змістом», — сказав міністр.

Він додав, що Угорщина буде змушена «перейти до розгляду подальших заходів», якщо ситуація з мовною політикою в Україні не зміниться.

Водночас, Сіярто зазначив, що нещодавно зустрічався з новим очільником МЗС України й бачить зміни в підході до зовнішньої політики, у порівнянні з попередньою українською владою.

«Минулого тижня в Нью-Йорку на полях Генеральної Асамблеї ООН я зустрічався з міністром закордонних справ України Вадим Пристайко. І я можу сказати вам, що підхід нового українського керівництва повністю відрізняється від того, що був при колишньому уряді. Ми знаємо напевно те, що у відносинах між нашими країнами намітилася більш позитивна атмосфера», — повідомив міністр.

Він додав, що сподівається на запуск змістовного діалогу з Києвом та на необхідні зміни в закон про мову з боку української влади.

«Думаю, вони готові піти на цей крок, оскільки здаються більш гнучкими, ніж колишнє керівництво. Так що надія є. Але я не знаю, як довго ми можемо жити цією надією», — відповів Петер Сіярто.


  1. В Офісі президента натякнули голові МЗС Угорщини на заборону в'їзду в Україну.
  2. МЗС України рекомендує владі Угорщини утриматись від поїздок на Закарпаття до виборів.
  3. Посольство України в Польщі вимагає знайти радикалів, які напали на українців.