ВРП виступила проти змін в судовому законодавстві

  • Законопроєкт № 1008 ставлять під сумнів гарантії незалежності судової гілки влади
  • У ВРП нагадали, що погодження кількості суддів у судах належить до дискреційних повноважень Вищої ради правосуддя
  • На думку членів Вищої ради правосуддя, відсутність закріплених вимог до скарги може призвести до правової невизначеності

Окремі положення проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» (реєстраційний № 1008 від 29 серпня 2019 року) №1008 викликають застереження і ставлять під сумнів гарантії незалежності судової гілки влади. Про це йдеться в консультативному висновку Вищої ради правосуддя, повідомляє Політарена.

«Вища рада правосуддя вважає недоречним застосування люстраційного механізму без належного обґрунтування, чому певна особа, яка не становить загрозу для демократії протягом тривалого часу, може раптово стати такою загрозою, що робить необхідним заборонити займати державні посади, без чого ця ситуація несе ризик виникнення сумнівів щодо фактичних цілей люстрації», — йдеться у висновку ВРП.

У ВРП нагадали, що погодження кількості суддів у судах належить до дискреційних повноважень Вищої ради правосуддя та не може бути внесено законом, оскільки вказане рішення у ВРП приймають з урахуванням інформації про завантаженість, кількісний склад тощо.

«Внесення змін до частини другої статті 21 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» призведе до суттєвої нерівності між розмірами винагороди членів Вищої ради правосуддя», — переконані в Раді.

Окрім того, колегія ВРП наголосила, що створення Комісії з питань доброчесності та етики як колегіального органу призведе до порушення незалежності члена Вищої ради правосуддя та втручання в його діяльність.

Також, на думку членів Вищої ради правосуддя, відсутність закріплених вимог до скарги може призвести до правової невизначеності, а також значною мірою збільшити потік безпідставних скарг стосовно суддів, посилити фактори впливу на них при здійсненні правосуддя.


  1. ВРП відмовилась відсторонити одіозного суддю Вовка.
  2. Генпрокуратура звернулася до ВРП з проханням відсторонити суддів ОАСК.
  3. ВРП звільнила скандального суддю Татькова.