У сімох кандидатів «Слуги народу» двійники вкрали перемогу

  • У сімох кандидатів від «Слуги народу» завдяки технології двійників вкрали перемогу
  • Більше як 35 тисяч виборців віддали голоси за фейкових «слуг народу»

Технологія двійників, яку використовували на позачергових парламентських виборах, ввела в оману як мінімум 35 239 прихильників партії «Слуга народу», завдяки чому у сімох кандидатів вкрали перемогу. Про це повідомила громадська мережа «Опора», передає Політарена.

За даними «Опори» під час дочасних парламентських виборів технологію двійників використовували у двох формах. Перша — реєстрація кандидатів з однаковими прізвищами. Друга — вказування у біографії фейкового кандидата приналежності до організацій, назви яких дублюють назву партії головного кандидата-конкурента. Зокрема такими були благодійні організації з назвами «Слуга народу» або «Голос».

«За підрахунками „Опори“, на цих виборах балотувалося понад 90 кандидатів (в 55-ти одномандатних виборчих округах), які, будучи самовисуванцями, видавали себе за представників приватного підприємства, громадської чи благодійної організації „Слуга народу“ або (значно рідше) „Голосу“», — зазначили в «Опорі».

В семи округах технологія двійників принесла успіх тим, хто її впроваджував.

На Дніпропетровщині, в 37-му окрузі, з різницею в 1 208 голосів самовисуванець Дмитро Шпенов (народний депутат 6-го і 7-го скликань, член фракції «Партії регіонів») переміг представника «Слуги народу» Ігоря Фартушного. При цьому п’ятеро кандидатів-самовисуванців, які вказали на свою приналежність до організацій, що містять в назві словосполучення «слуга народу», усі разом отримали 11 365 голосів. У цьому ж окрузі балотувався однофамілець Ігоря Фартушного, який набрав 1 112 голосів.

На Житомирщині, в окрузі №64, самовисуванець Володимир Арешонков (народний депутат 8-го скликання, член фракції «Блок Петра Порошенка») переміг Вячеслава Сігачова зі «Слуги народу» з різницею в 640 голосів. Самовисуванець Анатолій Арешков з ПП "Слуга Народу! " набрав 5 872 голоси.

На Запоріжжі, в окрузі №78, кандидат від «Опозиційної платформи – За життя» Олександр Пономарьов (народний депутат 7-го скликання) на 3 289 голосів випередив представника партії «Слуга народу» Віталія Боговіна. Його однофамілець, керівник проектів у громадській організації "Громадський рух «Слуга Народу» самовисуванець Василь Боговін отримав 3 860 голосів виборців.

На Львівщині, в 119-му окрузі, виграв Михайло Бондар (народний депутат 8-го скликання, член фракції «Народного фронту») з перевагою у 140 голосів над кандидатом від партії «Слуга народу» Орестом Кавецьким. Самовисуванець Віталій Кравчук, який є головою правління Громадської організації «Слуга народу України» здобув підтримку 2 398 виборців.

У 146-му одномандатному виборчому окрузі кандидата Фелікса Уріна, висунутого партією «Слуга народу», переміг самовисуванець Юрій Шаповалов (депутат Верховної Ради 7-го і 8-го скликань) з різницею в 2 706 голосів. Четверо кандидатів-самовисуванців, які вказали своїм місцем праці приватне підприємство «Слуга народа» або «Слуга народу» набрали усі разом 3 641 голос.

В 198 окрузі на Черкащині кандидатка від партії «Слуга народу» Наталія Д’яченко програла самовисуванцю Сергію Рудику (народний депутат 8-го скликання,   колишній член партії «Свобода» і член фракції «Блок Петра Порошенка») з різницею в 1 015 голосів. У цьому ж окрузі балотувався самовисуванець Олександр Пилюхно, заступник директора Всеукраїнського благодійного фонду «Слуга народу», результат якого склав 1 395 голосів виборців.

У 210 виборчому окрузі Київської області самовисуванець Сергій Коровченко з мінімальною різницею в 153 голоси переміг теж самовисуванця Бориса Приходька. Третє місце за результатами голосування зайняв Дмитро Пахомов (партія «Сила людей»), відрив якого від переможця склав 3 243 голоси. При цьому двоє інших кандидатів-самовисуванців, які вказали на свою приналежність до ТОВ "Слуга народу. ЗЕ! " і Громадського руху «Слуга народу», отримали на двох 5 596 голосів виборців.


  1. Депутати «Слуги народу» перед роботою в парламенті навчатимуться в школі.
  2. Зеленський не впливає на партію «Слуга Народу» — Разумков.
  3. «Слуга Народу» оскаржує рішення в 10 округах, де сумнівається в результатах.