У Раді Європи занепокоєні проєктом судової реформи в Україні (документ)

  • У Раді Європи занепокоєні проєктом судової реформи в Україні
  • Скорочення кількості суддів Верховного суду та інші зміни в судовій системі можуть посилити залежність суддів

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчіновіч-Бурич висловила занепокоєння з приводу ухваленого в Україні у першому читанні законопроєкту щодо судової реформи. Про це йдеться у її листі до міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, який оприлюднив народний депутат Володимир Ар'єв, передає Політарена.

Генсек Ради Європи стурбована тим, що законопроєкт № 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» передбачає такі зміни в системі, які можуть призвести до негативних наслідків.

«В ньому пропонуються широкомасштабні зміни, які можуть мати серйозні наслідки для незалежності судової системи. Зокрема, Проект Закону впливає на статус та кваліфікаційні вимоги до суддів та на пов’язані з цим процедури», — зазначила Пейчіновіч-Бурич.

Генсек наполягає на тому, що реформи в Україні мають бути проведені відповідно до європейських стандартів.

«Ми повністю визнаємо волю Української держави продовжувати впровадження реформ. Водночас, найбільш важливо, щоб це ґрунтувалося на досягненнях реформ, впроваджених для того, щоб відповідати стандартам Ради Європи та міжнародним стандартам», — йдеться в листі.


  1. Угода про асоціацію з ЄС: де застрягла Україна на шляху до Європи.
  2. Гончарук обговорив з президенткою Словаччини реформи нового уряду.
  3. Зеленський створив Комісію з питань правової реформи.