У президента подають у суд на програму «Схеми» через сюжет про Зеленського і Патрушева

Офіс президента України офіційно заявив, що розслідування програми «Схеми» про зустріч Володимира Зеленського із секретарем Радбезу РФ Миколою Патрушевим в Омані не відповідає дійсності. 

Про це сказано на фейсбуці Офісу президента.

Читайте також: В Оман прилітав секретар Ради безпеки Росії, коли там був Зеленський – «Схеми»

У результаті Офіс президента України подає до суду на програму «Схеми» з вимогою спростувати відповідну інформацію.

«Ми звертаємося до суду з позовом, в якому вимагатимемо спростувань і вибачень. Також вважаємо своїм обов'язком звернути увагу суспільного мовника — телеканалу „UA:Перший“ — на поширення в його ефірі інформації, яка не відповідає дійсності і є відвертою маніпуляцією суспільною свідомістю», — підкреслили в ОП.

Зазначено, що президент України ніколи в житті не зустрічався (особисто чи в рамках міжнародних заходів), не розмовляв і не спілкувався іншим способом з Миколою Патрушевим.

«Оприлюднення висновків, які ґрунтуються не на фактах чи свідченнях, а на домислах і відомостях з якихось таємних „джерел“, які наявні у випуску програми „Схеми“, Офіс президента України розцінює як відверту маніпуляцію громадською думкою», — йдеться в заяві.

У Зеленського підкреслили, що коли таку маніпуляцію здійснюють у соціальних мережах анонімні акаунти в рамках інформаційних операцій агресора проти України, це ще можна пояснити логікою гібридної війни. «Але коли так само роблять українські журналісти — це виходить за межі уявлень про вільну журналістику як таку».

Нагадаємо,  на Різдво Зеленський полетів в Оман. Вранці 8 січня прессекретарка Зеленського Юлія Мендель повідомила, що він перериває свій візит через катастрофу літака МАУ в Ірані.

У розслідуванні «Схем» сказано, що секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев прилітав у Маскат, коли там перебував Зеленський. За твердженнями журналістів, Патрушев прилетів в Оман в ніч з 7 на 8 січня тим самим чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 з бортовим номером 9H-VJN, який через добу доставив президента України з Маската до Києва.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак і прессекретарка Зеленського Юлія Мендель також спростували інформацію про зустріч Зеленського і Патрушева в Омані.

Крім того, у президента РФ Путіна вже відреагували на розслідування журналістів і назвали його «брехнею».