У МЗС Німеччини пояснили, що таке «формула Штайнмаєра»

  • Німецьке МЗС пояснило, що таке «формула Штайнмаєра»
  • У міністерстві зазначили, що шлях до миру в Україні ще далекий
  • «Формула Штайнмаєра» є лише одним з аспектів Мінських домовленостей

Міністерство закордонних справ Німеччини пояснило, що таке «формула Штайнмаєра» і зазначило, що шлях до миру в Україні ще далекий. Про це повідомив «Укрінформ», передає Політарена.

В німецькому МЗС вважають, що попри затвердження Україною «формули Штайнмаєра» у Мінську, воюючі сторони не дійшли згоди у низці важливих питань.

«Шлях до врегулювання конфлікту в Україні все ще далекий. Багато питань щодо імплементації Мінських домовленостей залишаються відкритими. Зокрема, сторонам конфлікту все ще належить дійти згоди щодо того, чи для проведення виборів мають бути виведені всі іноземні війська з території східних регіонів України, та що саме має включати в себе особливий статус для територій на Сході України», — йдеться у повідомленні.

МЗС пояснило, що «формула Штайнмаєра» є однією зі складових Мінських домовленостей. У ній йдеться про послідовність між запровадження особливого статусу Донбасу та проведенням виборів.

«Формула» передбачає, що закон про особливий статус тимчасово набирає чинності в день місцевих виборів, а постійним стане після позитивної оцінки цих виборів місією спостереження за виборами ОБСЄ", — зазначили в МЗС.


  1. Смешко: Повинна бути не «формула Штайнмаєра», а «формула Зеленського».
  2. «Зрада відміняється»: Зеленський пояснив, що означає «формула Штайнмаєра» (відео).
  3. План капітуляції або навіщо Україні потрібна «формула Штайнмаєра».