У Мюнхені запропонували 12 кроків для завершення війни на Донбасі

Учасники Мюнхенської конференції з безпеки запропонували “12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні”. 

Відповідний документ опублікований на сайті конференції.

Запропоновані дії можуть створити основу для вирішення конфлікту, допомогти в реалізації питань безпеки, гуманітарних, економічних і політичних. Також вони допоможуть знизити напруженість у відносинах між Росією і Заходом і допоможуть побудувати стійку архітектуру взаємної безпеки в євроатлантичному регіоні, включаючи розширення співпраці зі зменшення ядерної загрози, йдеться у заяві.

Крок 1. Відновлення Спільного центру з контролю і координації режиму припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

Крок 2. Розширення теми переговорів на рівні “нормандської четвірки” з включенням проблеми припинення боїв.

Крок 3. Збільшення кількості пунктів пропуску на Донбасі.

Крок 4. Розшук зниклих безвісти.

Крок 5. Планування і реалізація ініціативи по розмінуванню на Донбасі.

Крок 6. Відновлення інфраструктури Донбасу за участю Євросоюзу, західних компаній і Російської Федерації.

Крок 7. Створення на Донбасі зони вільної торгівлі з особливим оподаткуванням.

Крок 8. Поетапне зняття санкцій проти Росії за результатами виконання мінських угод.

Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки на Донбасі.

Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами щодо побудови взаємної безпеки.

Крок 11. Підтримка і визначення областей взаємодії між ЄС і Росією.

Крок 12. Запуск нового національного діалогу щодо проблем ідентичності.

Американські ексдипломати, чиновники та експерти оприлюднили спільну заяву, в якій обґрунтовують помилковість плану припинення війни в Україні, сформованого на Мюнхенській конференції з безпеки. Відповідну заяву оприлюднено на сайті аналітичного центру Atlantic Council.

У документі йдеться про те, що більшість з 12 рекомендацій можуть служити заходами зміцнення довіри і полегшать труднощій страждання, які відчувають жителі окупованих територій. Але це за умови, що рекомендації будуть сумлінно виконуватися всіма сторонами.

Разом з тим експерти зазначають, що інші пункти плану проблематичні, зокрема повторюють пропозиції Кремля про переговори або підіймають теми дезінформації.

«Що ще більш важливо, в документі описується проблема, яка повинна бути вирішена з точки зору Кремля, можливо, щоб переконати представників російської еліти підписати угоду», – йдеться в заяві.

Також експерти вказують на те, що “мюнхенський план” визначає проблему в першому реченні: “конфлікт в Україні і навколо неї”. Вони вважають, що цей опис приховує походження проблеми і виключає пошук відповідного рішення.

«Конфлікт всередині і навколо України” почався, коли російські війська в російській формі, але без знаків розрізнення, захопили український півострів Крим і Москва “анексувала” його. Потім Москва почала гібридну війну на Донбасі й використовувала свій масивний дезінформаційний апарат, щоб представити це як громадянський конфлікт в Україні. Без кремлівського керівництва, фінансування, зброї (включаючи важке озброєння), боєприпасів та, в деяких випадках, регулярних підрозділів російської армії, не було б “конфлікту всередині і навколо України”», – наголосили експерти.

На їхню думку, головна проблема – це агресія РФ в Україні й її можна вирішити шляхом відновлення суверенітету і територіальної цілісності української держави. Тобто Кремлю потрібно показати, що він не має права диктувати політику своїм сусідам.

«Рекомендація ігнорує той факт, що найважливішим елементом “Мінська” є постійне перемир’я, яке може відбутися вже завтра, якщо Москва проінструктує своїх офіцерів і довірених осіб на Донбасі. Ба більше, ця рекомендація підірвала б позицію Євросоюзу про те, що весь “Мінськ” повинен бути реалізований для скасування санкцій», – додали експерти.

Серед тих, хто підписав заяву, експосли США в Україні Стівен Пайфер, Вільям Тейлор і Марі Йованович.

Тим часом доповідь під назвою “12 кроків для більшої безпеки України та Євро-Атлантичного регіону” видалили з сайту Мюнхенської конференції.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я