У Лисичанську введено надзвичайний стан через відсутність води

Лисичанська міська рада
  • У місті Лисичанськ оголосили надзвичайну ситуацію державного рівня у зв’язку з відсутністю водопостачання
  • Віктор Францов зазначив, що ситуація є критичною, оскільки у комунального підприємства немає можливості сплатити борги за електроенергію
  • До президента та прем’єр-міністра направлять листи про припинення водопостачання

У місті Лисичанськ оголосили надзвичайну ситуацію державного рівня у зв’язку з аварійною ситуацією на об’єктах ЛКСП «Лисичанськводоканал», яка виникла в наслідок повного обмеження постачання води з 18 жовтня. Про це повідомили на сайті Лисичанської міської ради, передає Політарена.

В Лисичанській міській раді провели засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Сергія Шиліна, щоб обговорити ситуацію, яка склалася через відсутність води в місті.

«Головне питання порядку денного — виникнення надзвичайної ситуації державного рівня у зв’язку з аварійною ситуацією на об’єктах ЛКСП «Лисичанськводоканал», яка виникла в наслідок повного обмеження постачання електричної енергії ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» з 13.30 18 жовтня 2019 року», — йдеться в повідомленні.

Головний інженер ЛКСП «Лисичанськводоканал» Віктор Францов зазначив, що ситуація є досить критичною, оскільки у комунального підприємства немає можливості сплачувати гроші ТОВ «ЛЕО». Фактично місцевий водоканал має заборгованість за електроенергію в 168 мільйонів гривень.

Надзвичайний стан в населеному пункті на Луганщині було оголошено у зв'язку з тим, що водопостачання не відновлювалося вже понад три доби.

До президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, в СБУ та Нацполіцію направлять листи про припинення водопостачання та водовідведення, а керівнику ЛКСП доручили вжити заходів щодо оплати заборгованості за спожиту електроенергію.

У зв’язку з виникненням НС, вирішили внести зміни до графіків роботи закладів освіти та культури й, в разі необхідності, зупинити їх функціонування. Теж стосується й медичних закладів: режим їх роботи змінять, а також скасовують планові операції.


  1. Попри борги, голова Донецької ОДА не відключить воду мешканцям «ДНР».
  2. В ООН оголосили надзвичайну кліматичну ситуацію.
  3. На Луганщині затримали бойовика, який мінував мости в Україні.